moto3 kvalifikace

Kornfeil upadl a nevešel se do desítky, Hanika dojel na 26. místě

Jakub Kornfeil
Zdroj: facebook.com

Jakub Kornfeil dojel v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Francie na 11. místě a v nedělním závodě, tak bude startovat ze čtvrté řady. Další Čech v seriálu Moto3 Karel Hanika si vyjel 26. příčku.

Kornfeilovi se vydařil hlavně dopolední trénink, který s přehledem vyhrál. Na začátku kvalifikace to také vypadalo na velmi kvalitní kvalitní čas, ale zhruba dvacet minut před koncem bohužel upadl.

Po pádu se Jakub na trať vrátil, ale nedokázal se udržet v nejlepší desítce a dojel na 11. pozici a v neděli bude startovat ze čtvrté řady.

Karel Hanika dojel v kvalifikaci v Le Mans na 26. místě.

V královské třídě MotoGP vyhrál bez větších problémů obhájce titulu Jorge Lorenzo. Jezdec Yamahy vyhrál v novém rekordu okruhu 1:31,975 minuty.

Kvalifikace na Velkou cenu Francie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Le Mans:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 1:42,756, 2. Binder (JAR/KTM) -0,067, 3. Canet (Šp./Honda) -0,069, ...11. Kornfeil (ČR/Honda) -0,458, 26. Hanika (ČR/Mahindra) -1,051.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:31,975, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,441, 3. Iannone (It./Ducati) -0,494.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 1:36,847, 2. Rins (Šp./Kalex) -0,052, 3. Baldassarri (It./Kalex) -0,223.

• 11:30 12:00