Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.5. 2017 14:55
nova sport vc španělska

Kornfeil skončil ve Španělsku 18., Abraham získal jeden bod

Jakub Kornfeil
Zdroj: Gold & Goose Photography

Napínavý závěr nabídla motocyklová Velká cena Španělska v kategorii Moto3. V samotném finiši se do čela dostal domácí Aron Canet a vyhrál svoji první velkou cenu. Český závodník Jakub Kornfeil dojel osmnáctý. Bodu se dočkal Karel Abraham, který dojel v kategorii MotoGP patnáctý.

Kornfeilovi, který se posunul ze startovní jednadvacáté pozice, se tak nepodařilo bodovat ani ve čtvrtém závodě letošní sezóny.
 

O vítězství jela až do posledních metrů čtveřice závodníků. Fenatimu, Mirovi i Ramirezovi ale nakonec "vypálil rybník" domácí Aron Canet, který v samotném závěru všechny předjel a dojel si pro své premiérové vítězství ve světovém šampionátu.
 

V Moto2 to takové drama o první místo nakonec nebylo. Alex Márquez vyhrál s více než třívteřinovým náskokem na Bagnaiu, třetí skončil s odstupem další vteřiny a půl Oliveira.
 

Program zakončila nejsilnější kubatura MotoGP. V ní si s přehledem se zbytkem startovního pole poradil Dani Pedrosa. Závod byl pod nadvládou Španělů, Pedrosu na stupních vítězů doplnili Marc Márquez a Jorge Lorenzo. Bodoval i český jezdec Karel Abraham, který si za patnácté místo odváží jeden bod.

msl TN.cz