nova sport moto3

Kornfeil se v Le Mans vrátil do desítky! Lorenzo vyhrál MotoGP

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil v nedělním závodě Velké ceny Francie silničních motocyklů třídy Moto3 na okruhu v Le Mans výbornou devátou příčku! Další český závodník Karel Hanika upadl a závod nedokončil.

Kornfeilovi se povedl start a už po prvním kole se dokázal z 11. pozice probojovat na 7. příčku. Bohužel v druhém kole předčasně skončil závod pro Karla Haniku, který upadl a do cíle tak nedojel.

Kornfeil posléze dokonce útočil na stupně vítězů, ale pak přišla chyba a český jezdec se opět propadl na 11. příčku. Kuba se ale nezvdal a započal stíhací jízdu.

Nakonec dojel Kornfeil devátý. Závod vyhrál Jihoafričan Brad Binder na KTM.

V závodě MotoGP si nejlépe vedl španělský závodník Jorge Lorenzo, který vyhrál stylem start - cíl a zároveď se vyhoupl do čela průbězného hodnocení seriálu.

Velká cena Francie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Le Mans:

Moto3: 1. B. Binder (JAR/KTM) 41:31,041, 2. Fenati (It./KTM) -0,099, 3. Navarro -0,387, 4. Canet (oba Šp./Honda) -1,354, 5. Bulega (It./KTM) -7,147, 6. Quartararo (Fr./KTM) -7,616, ...9. Kornfeil (ČR/Honda) -9,850, Hanika (ČR/Mahindra) nedokončil.