Velká cena Brna

Kornfeil se stíhací jízdou dostal do desítky, Abraham naprosto propadl

Jakub Kornfeil
Zdroj: Profimedia

Jakub Kornfeil se po nepovedené kvalifikaci dostal stíhací jízdou až na deváté místo. Druhý český závodník Filip Salač spadl hned v prvním kole. Vítězem VC České republiky se v kategorii Moto3 stal Arón Canet.

Závod pro české závodníky málem začal tragicky hned pár metrů po startu. Johnu McPheeovi se zastavila motorka a oba měli co dělat, aby se mu vyhnuli. Takové štěstí už neměl šestnáctiletý Juki Kunii, který jel svoji první Velkou cenu a po kolizi se jen těžce zvedal.


V prvním kole ale naděje Salače vyhasly. Mladý jezdec nezvládl jednu ze zatáček a položil svůj stroj. Jakub Kornfeil ve snaze svého krajana netrefit musel vyjet z trati a ztratil kontakt se špičkou. Salač po chvíli zajel do boxů a domácí závod pro něj skončil.


I nadále se hodně padalo a Kornfeil se pomalu posouval pořadím. Z dvacátého místa, které mu patřilo po kvalifikaci, se nakonec dostal až na deváté.


Ještě lepší stíhací jízdu zajel Antonelli. Tomu v zahřívacím kole zhasl motor a do závodu vyjel z boxů s obrovskou ztrátou. Cílem ale projel na pátém místě.


Vítězem se stal Arón Canet, který se dostal do čela celkového pořadí Moto3. Druhé místo slaví Dalla Porta a na stupních vítězů je doplnil Tony Arbolino.

V kategorii Moto2 dominoval Alex Márquez následovaný dvěma nováčky. Dvacetiletým Italem Fabiem Di Giannantoniem a jeho krajanem Enea Bastianim.

V královské kubatuře MotoGP jediný český závodník Karel Abraham naprosto propadl. Po startu z dvacáté pozice se o jednu příčku propadl a dopředu se dostal jen díky pádu dvou jeho konkurentů. Od té doby jel sólo jízdu a téměř celý závod strávil o samotě. Na bodovanou 15. příčku ztratil 14 vteřin. 

Suverénním vítězem se stal Marc Márquez následovaný Doviziosem a Millerem. Miláček českých fanoušků Valentino Rossi dojel na šestém místě. 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:45 21:00

   RunTour - Pardubice

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program