Velká cena Brna

Kornfeil se stíhací jízdou dostal do desítky, Abraham naprosto propadl

Jakub Kornfeil
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jakub Kornfeil se po nepovedené kvalifikaci dostal stíhací jízdou až na deváté místo. Druhý český závodník Filip Salač spadl hned v prvním kole. Vítězem VC České republiky se v kategorii Moto3 stal Arón Canet.

Závod pro české závodníky málem začal tragicky hned pár metrů po startu. Johnu McPheeovi se zastavila motorka a oba měli co dělat, aby se mu vyhnuli. Takové štěstí už neměl šestnáctiletý Juki Kunii, který jel svoji první Velkou cenu a po kolizi se jen těžce zvedal.


V prvním kole ale naděje Salače vyhasly. Mladý jezdec nezvládl jednu ze zatáček a položil svůj stroj. Jakub Kornfeil ve snaze svého krajana netrefit musel vyjet z trati a ztratil kontakt se špičkou. Salač po chvíli zajel do boxů a domácí závod pro něj skončil.


I nadále se hodně padalo a Kornfeil se pomalu posouval pořadím. Z dvacátého místa, které mu patřilo po kvalifikaci, se nakonec dostal až na deváté.


Ještě lepší stíhací jízdu zajel Antonelli. Tomu v zahřívacím kole zhasl motor a do závodu vyjel z boxů s obrovskou ztrátou. Cílem ale projel na pátém místě.


Vítězem se stal Arón Canet, který se dostal do čela celkového pořadí Moto3. Druhé místo slaví Dalla Porta a na stupních vítězů je doplnil Tony Arbolino.

V kategorii Moto2 dominoval Alex Márquez následovaný dvěma nováčky. Dvacetiletým Italem Fabiem Di Giannantoniem a jeho krajanem Enea Bastianim.

V královské kubatuře MotoGP jediný český závodník Karel Abraham naprosto propadl. Po startu z dvacáté pozice se o jednu příčku propadl a dopředu se dostal jen díky pádu dvou jeho konkurentů. Od té doby jel sólo jízdu a téměř celý závod strávil o samotě. Na bodovanou 15. příčku ztratil 14 vteřin. 

Suverénním vítězem se stal Marc Márquez následovaný Doviziosem a Millerem. Miláček českých fanoušků Valentino Rossi dojel na šestém místě. 

hp TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Teksut Bandirma

   15:20 16:45
   16:45

   Fotbal: Atlanta United FC - Colorado Rapids

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2015/2016

   20:15

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   20:45

   Nova Cup – Cyklovýzva

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: EA Guingamp - ES Troyes

   14:45 16:30
   16:30

   Sportovní originály - 180 se Stephenem Buntingem

   17:00

   UFC Reloaded (30)

   17:40

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   18:05

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   18:25

   NBA - Nejlepší bloky 2015 - 2020

Celý program