Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Velká cena Brna

Kornfeil se stíhací jízdou dostal do desítky, Abraham naprosto propadl

Jakub Kornfeil
Zdroj: Profimedia

Jakub Kornfeil se po nepovedené kvalifikaci dostal stíhací jízdou až na deváté místo. Druhý český závodník Filip Salač spadl hned v prvním kole. Vítězem VC České republiky se v kategorii Moto3 stal Arón Canet.

Závod pro české závodníky málem začal tragicky hned pár metrů po startu. Johnu McPheeovi se zastavila motorka a oba měli co dělat, aby se mu vyhnuli. Takové štěstí už neměl šestnáctiletý Juki Kunii, který jel svoji první Velkou cenu a po kolizi se jen těžce zvedal.


V prvním kole ale naděje Salače vyhasly. Mladý jezdec nezvládl jednu ze zatáček a položil svůj stroj. Jakub Kornfeil ve snaze svého krajana netrefit musel vyjet z trati a ztratil kontakt se špičkou. Salač po chvíli zajel do boxů a domácí závod pro něj skončil.


I nadále se hodně padalo a Kornfeil se pomalu posouval pořadím. Z dvacátého místa, které mu patřilo po kvalifikaci, se nakonec dostal až na deváté.


Ještě lepší stíhací jízdu zajel Antonelli. Tomu v zahřívacím kole zhasl motor a do závodu vyjel z boxů s obrovskou ztrátou. Cílem ale projel na pátém místě.


Vítězem se stal Arón Canet, který se dostal do čela celkového pořadí Moto3. Druhé místo slaví Dalla Porta a na stupních vítězů je doplnil Tony Arbolino.

V kategorii Moto2 dominoval Alex Márquez následovaný dvěma nováčky. Dvacetiletým Italem Fabiem Di Giannantoniem a jeho krajanem Enea Bastianim.

V královské kubatuře MotoGP jediný český závodník Karel Abraham naprosto propadl. Po startu z dvacáté pozice se o jednu příčku propadl a dopředu se dostal jen díky pádu dvou jeho konkurentů. Od té doby jel sólo jízdu a téměř celý závod strávil o samotě. Na bodovanou 15. příčku ztratil 14 vteřin. 

Suverénním vítězem se stal Marc Márquez následovaný Doviziosem a Millerem. Miláček českých fanoušků Valentino Rossi dojel na šestém místě. 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 04:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 01:45 03:30

   Florbal: SPV – EräViikingit

   09:00

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

Celý Program