Grand Prix Velké Británie

Děsivý pád v MotoGP! Motocykl hořel, Doviziosa odnášeli na nosítkách

Téma:

Grand Prix Velké Británie v kategorii MotoGP výrazně ovlivnil pád hned v první zatáčce. Francouz Fabio Quartararo dostal smyk a přes něj přepadl i Ital Andrea Dovizioso. Tomu následně začal hořet motocykl a třiatřicetiletého závodníka museli pořadateli odnést na nosítkách. Závod nakonec vyhrál Španěl Alex Rins, který o svém triumfu rozhodl v cílové rovince.

Na úvod královské třídy viděli diváci dost dramatický moment. Quartararo nezvládl zatáčku a svůj motocykl doslova položil na trať. Vedle jedoucí Dovizioso se mu už nestihl vyhnout a ve více než stokilometrové rychlosti najel do jeho stroje. Oba dva skončili v kotrmelcích a motocykl italského veterána dokonce v plamenech.

Z incidentu se lépe vzpamatoval viník Quartararo, který šel po svých. Hůř dopadl Dovizioso, kterého pořadatelé museli odnést na nosítkách.

Závod na Silverstonu měl po dramatickém úvodu i dramatický závěr. Až v cílové rovince předjel Alex Rinz krajana Marca Márqueze a podruhé v sezoně se radoval z vítězství.

Na patnácté příčce, která znamená jeden bod do průběžného pořadí světového šampionátu, dojel Karel Abraham, jenž do závodu odstartoval z poslední dvaadvacáté příčky.

Ve třídě Moto3 dojel po skvělé stíhací jízdě Jakub Kornfeil na šestnácté příčce. Do závodu odstartoval až z dvacáté deváté pozice. Filip Salač byl jednadvacátý.

Závod Moto2 vyhrál Augusto Fernandez.
 

 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Gruzie - Fidži

   12:55 14:55
   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

   19:35

   NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   12:30 14:15
   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   20:40

   Element (428)

Celý program