Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Grand Prix Velké Británie

Děsivý pád v MotoGP! Motocykl hořel, Doviziosa odnášeli na nosítkách

Grand Prix Velké Británie v kategorii MotoGP výrazně ovlivnil pád hned v první zatáčce. Francouz Fabio Quartararo dostal smyk a přes něj přepadl i Ital Andrea Dovizioso. Tomu následně začal hořet motocykl a třiatřicetiletého závodníka museli pořadateli odnést na nosítkách. Závod nakonec vyhrál Španěl Alex Rins, který o svém triumfu rozhodl v cílové rovince.

Na úvod královské třídy viděli diváci dost dramatický moment. Quartararo nezvládl zatáčku a svůj motocykl doslova položil na trať. Vedle jedoucí Dovizioso se mu už nestihl vyhnout a ve více než stokilometrové rychlosti najel do jeho stroje. Oba dva skončili v kotrmelcích a motocykl italského veterána dokonce v plamenech.

Z incidentu se lépe vzpamatoval viník Quartararo, který šel po svých. Hůř dopadl Dovizioso, kterého pořadatelé museli odnést na nosítkách.

Závod na Silverstonu měl po dramatickém úvodu i dramatický závěr. Až v cílové rovince předjel Alex Rinz krajana Marca Márqueze a podruhé v sezoně se radoval z vítězství.

Na patnácté příčce, která znamená jeden bod do průběžného pořadí světového šampionátu, dojel Karel Abraham, jenž do závodu odstartoval z poslední dvaadvacáté příčky.

Ve třídě Moto3 dojel po skvělé stíhací jízdě Jakub Kornfeil na šestnácté příčce. Do závodu odstartoval až z dvacáté deváté pozice. Filip Salač byl jednadvacátý.

Závod Moto2 vyhrál Augusto Fernandez.
 

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:00 19:15

   Element (400)

   19:15

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

   20:10

   Truck Racing Magazine (10)

   20:30

   Czech rally - Speciál

   20:50

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 18:05 20:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

   00:30

   UFC Reloaded (2)

Celý Program