moto sport velká cena brna

Kornfeil dojel v tréninku dvacátý, Abraham ztratil přes dvě vteřiny

Karel Abraham

Jakub Kornfeil zahájil domácí Velkou cenu v Brně dvanáctým místem v trénincích. Druhý český jezdec ve třídě Moto3 Filip Salač, který pro závod mistrovství světa na Masarykově okruhu dostal divokou kartu, obsadil předposlední 28. místo. V trénincích MotoGP skončil Karel Abraham až na 25. pozici se ztrátou 2,151 na nejrychlejšího v dnešním programu Španěla Daniho Pedrosu

Tréninkové jízdy pro nedělní desátý závod seriálu vyšly v Moto3 nejlépe německému motocyklistovi Philippu Öttlovi. Dnešní maximum 2:09,194 minuty zajel už v dopolední části. V ní byl Kornfeil pátý, v kombinaci časů z obou tréninků se propadl až mimo elitní desítku.

Do nedělní Grand Prix vstoupí Kornfeil jako sedmý pilot průběžného pořadí MS. Pro lídra šampionátu nejslabší kubatury Jorgeho Martína ze Španělska závod v Brně skončil už v prvním tréninku, neboť si při pádu zlomil ruku a musí na operaci.

"Na začátek víkendu je to dobré. Bylo důležité být v ranním i odpoledním tréninku v top desítce, což jsem splnil. Ráno mi těsně uniklo čtvrté místo," řekl novinářům Kornfeil, který v odpoledním tréninku skončil devátý.

"Kdyby to vyšlo po kvalifikace na deváté místo, tak bychom skákali dva metry vysoko. Podmínky jsou kvůli vedru hodně obtížné. Zkoušeli jsme různé druhy pneumatiky. Funguje jedině medium. Snažíme se přizpůsobit i podvozek. Motorka se také přehřívá," konstatoval Kornfeil..

Tréninky na Velkou cenu České republiky:

Moto3: 1. Öttl (Něm./KTM) 2:09,194, 2. Masaki (Jap./KTM) -0,094, 3. Canet (Šp./Honda) -0,137, ...12. Kornfeil -0,638, 28. Salač (oba ČR/KTM) -1,682.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 1:55,976, 2. Petrucci (It./Ducati) -0,123, 3. Bautista (Šp./Ducati) -0,168, ...25. Abraham (ČR/Ducati) -2,151.