UFC Fight Night

Korejská Zombie jde do akce. V cestě stojí brazilský soupeř

Moicano vs. Korean Zombie
Zdroj: twiiter UFC
Moicano vs. Korean Zombie
Téma:
UFC

UFC se pomalu blíží k tzv. mezinárodnímu fight weeku, kde bude uvádět i nová jména do síně slávy. Letní nabídka se tedy hemží mnoha zajímavými zápasy a kdykoliv je na kartě Chang Sung Jung, kterému se neřekne jinak než KOREAN ZOMBIE, máte o zábavu postaráno. Jeho nejnovějším soupeřem bude Renato Moicano.

V tomto případě se společnost celkem logicky opřela o myšlení, že do hlavního taháku nasadí dva kvalitní bojovníky, kteří byli naposledy knockoutováni a mají tedy důvod takovou vzpomínku ze sebe setřást.

Korean Zombie byl vždy považován za velmi talentovaného asijského bojovníka, který může prorazit na světové scéně. Když se však rozjížděl, jeho stopku mu vystavila dvouletá povinná vojenská služba v Jižní Koreji a kariéra bojovníka šla na nějakou dobu stranou. Zombie se ale okamžitě našel a od návratu vystupuje pouze v hlavních zápasech menších karet, neboť UFC moc dobře ví, že je zárukou buď špičkového utkání, nebo momentu, na který se jen tak nezapomíná.

Sám korejský bojovník určitě nezapomene na svůj poslední duel, který vešel do dějin. V pětikolové super-atraktivní bitvě s taekwondovým mistrem Yaírem Rodriguezem vyhrával na body, než přišla úplně poslední vteřina a loket ze šíleného úhlu, který korejskou zombie vypnul, a bylo vymalováno. Vnímal to jako svoji vlastní potupu a z toho důvodu se po osmi měsících vrací s jasným cílem – předvést další vynikající zápas a připsat si výhru.

Tu by určitě neodmítl jeho nejnovější soupeř Renato Moicano, který prozatím prohrál pouze s legendárním šampionem (Josém Aldem) nebo bývalým vyzyvatelem o titul (Brianem Ortegou), a to není vůbec špatná vizitka. Naopak byl schopen porazit například Jeremyho Stephense nebo Cuba Swansona – další velká jména v UFC. Stejně jako Zombie prohrál s Aldem, a to bude chtít hodit za hlavu, protože se o něm mluví jako o přední pérové váze.

Stylově si tito bojovníci budou maximálně vyhovovat. Dá se očekávat, že agresivní tempo nasadí Korean Zombie, jak je jeho zvykem, bude se opírat o své efektivní postojářské kombinace a určitě mu nebudou vadit ani grapplingové výměny s případným přechodem na zem a pokusem o submisi.

Korean Zombie je zkrátka komplexní bojovník, který dokáže ohrozit soupeře jakkoliv. Renato Moicano si dokáže udržovat vzdálenost jednoduchými metodami – úderem z přední ruky anebo thajboxerským stylem. Ani jemu ale v žádném případě nevadí pobyt na zemi vzhledem k tomu, že je majitelem černého pásku v brazilském jiu-jitsu.

Sledujte hlavní kartu UFC z Jižní Karolíny ze soboty na neděli v 1:00 na Nova Sport 2.

Přehled zápasů:

Renato Moicano vs. Korean Zombie (pérová váha)

Bryan Barberena vs. Randy Brown (welterová váha)

Andre Ewell vs. Anderson dos Santos (bantamová váha)

Andrea Lee vs. Montana De La Rosa (muší váha – ženy)

Kevin Holland vs. Alessio Di Chirico (střední váha)

 

Související témata:
Michal Petrgál TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program