rozhovor

Slavný Petr Korda má syna ve finále. S přípravou jim pomáhal i Agassi

Téma:

Tenista Sebastian Korda útočí v Delray Beach na první ATP trofej v kariéře. Syn Petra Kordy si tak doma na Floridě zahraje finále a sám slavný otec poskytl Nova Sportu také exkluzivní rozhovor.

Sebastian se potatil a ve dvaceti letech o sobě dává vědět už i mezi profíky. "Je to dobrej úspěch a skvělej vstup do letošní sezony. Je vidět, že se nám povedla příprava," hodnotí výkony svého syna Petr Korda, který dokázal vyhrát na Australian Open. 

 

Nicméně právě na Delray Beach se mu nikdy příliš nedařilo a pokaždé vypadl ve druhém kole. Sebastian navíc může už ve dvaceti získat prvni titul z ATP okruhu. Tátovi se to povedlo až ve 23 letech.

 

"Nejdůležitejší je, že hraje zápasy na nejvyšších turnajích ATP a těmi zápasy se hodně učí. Předtím hrál převázně jen na challengerech a futures turnajích," říká 52letý bývalý tenista, jenž má kromě Sebastiana také dceru Jessicu a Nelly. Obě holky navíc hrají golf na profesionální úrovni a Nelly je v současné době světová čtyřka. 

 
Jak probíhal semifinálový duel Sebastiana Kordy na ATP turnaji, se podívejte zde:


Sám Petr Korda pak prozradil, že s přípravou Sebastiana, kterého sám trénuje, pomáhal také slavný Andre Agassi a jeho manželka Steffi Grafová.

 

"Zvolili jsme vloni jiný typ přípravy a jelikož jsem byl v kontaktu s Andrem Agassim, tak jsem se ho zeptal, jestli by mohl přijet za ním do Vegas. Byli jsme tam asi 14 dní a Andre byl s námi na kurtu, dvakrát si dokonce přišla zahrát i Steffi (Grafová). Bylo to příjemné zpestření," dodává Korda, který bude svému synovi držet palce jako divák. Kvůli koronavirovým opatření se do jeho blízkosti nemá příliš šancí dostat.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   17:00 18:45
   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Keravnos - JDA Dijon

   17:00 18:35
   18:35

   Element (431)

   18:45

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   19:15

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

Celý program