vyléčil koronavirus

Kontroverzní šéf slavných týmů poskytl cenný artikl, pomůže najít lék

James Dolan
Zdroj: Profimedia
James Dolan.
Richard Wagner
Richard Wagner
27.4. 2020 22:21
Téma:
NHL

Dar cennější než peníze? Majitel dvou slavných newyorských týmů a téměř mystické arény Madison Sqare Garden James Dolan sice budí kontroverze, hlavně u příznivců basketbalu, avšak poté, co vyléčil koronavirus, poskytl krevní plasmu na vědecké účely.

Jeden z nejmocnějších mužů v New Yorku se hlavně v NBA netěší velké přízni. Fanoušci Knicks dokonce požadují, aby jejich oblíbený tým prodal. Krize na tribunách došla tak daleko, že někteří mu na sociálních sítích nákazu koronavirem i přáli.

 

Čtyřiašedesátiletý Newyorčan a zdatný businessman odhalil, že onemocněl Covidem-19 již v závěru března. Zákeřný virus ale dokázal porazit bez vážnějších příznaků a nyní se rozhodl pomoci ve výzkumu tolik vytouženého léku.

Již dříve poslal ze svého a skrze vlastní nadaci dva miliony dolarů do fondu, který zaručuje stálý příjem zaměstnancům jeho Madison Square Garden, kde také působí Dolanovi patřící hokejoví Ragners a NBA hrající Knicks.

 

Po úspěšném překonání koronaviru daroval svou krevní plasmu nemocnicím při univerzitě Duke a NYU Langone Health. Plasma je velice cenná pro výzkum léku a zároveň slouží nakaženým pacientům jako zdroj pro výrobu protilátek v jejich krvi.

Dolan je také zaregistrovaný pro případ dalšího darování. Tímto počinem si možná u některých fanoušků napravil reputaci. Bylo by na čase. Výkony Knicks totiž trápí také "fanouška číslo 1" – výstředního režiséra Spikea Leeho.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:05 14:15
   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

   16:50

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   17:25

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program