Rozhodnutí padlo

Verdikt padl! Základní část NHL se přerušuje, play-off by se mělo hrát

David Pastrňák střílí na branku Rangers
Zdroj: profimedia.cz
David Pastrňák střílí na branku Rangers
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 12. 3. 2020
Téma:
NHL

Konečný verdikt ohledně průběhu ročníku NHL padl. Už dopoledne bylo klubům doporučeno, aby zrušily tréninky a týmové schůzky. Nyní po zasdání vedení soutěže padlo rozhodnutí, které říká, že základní část aktuálně končí. Následovat bude play-off, to v případě, že se situace uklidní.

Nejprve se hovořilo jen o zápasech bez lidí. Noční duel mezi Columbusem a Pittsburghem měl být první velkou ligovou sportovní akcí v Severní Americe bez účasti fanoušků. O svůj primát ale přijde.

 

Nebude se hrát vůbec. Vzhledem k bezpečí všech členů, hráčů a funkcionářů se po vzoru NBA ruší i zápasy další zámořské populární soutěže. Liga by měla pokračovat po odeznění největšího virového nebezpečí. Komisař NHL Gary Bettman položil na stůl návrh, který by ligový kolotoč pouze přerušil. Jeho cílem je soutěž dohrát a udělit Stanley Cup.  

"Naším cílem je pokračovat v sezóně, jakmile to bude vhodné a bezpečné, abychom ocenit nejlepší tým Stanley Cupem. Do té doby děkujeme fanouškům NHL za trpělivost a doufáme, že se vám vyhnou zdravotní potíže," píše Bettman v oficiálním prohlášení. 

 

NHL začala jednat poté, co se ojvevily první případy pozitivních testů na koronavirus u basketbalistů Utahu. "Situaci jsme sledovali a byli připraveni přijmout opatření nařízená autoritativními orgány. Nechtěli jsme dělat žádná ukvapená rozhodnutí. Avšak po včerejší zprávě, že hráč NBA byl testován pozitivně na koronavirus, jsme začali jednat. A to hlavně proto, že naše ligy sdílejí navzájem tolik zařízení a šaten a není vyloučeno, že někteří členové NHL komunity budou v blízké době také pozitivně testováni. Z tohoto důvodu nechceme riskovat," tvrdí dále komisař nejlepší hokejové soutěže světa.

Pokud by se pandemie viru COViD-19 neuklidnila ani do připravovaných bojů o Stanleyův pohár, hrozilo by, že by podruhé v historii nebyl udělen kvůli šířící se nemoci. V ročníku 1918-19 zastavila boje o titul španělská chřipka. Celkově hrozí, že se nebude hrát o prestižní pohár potřetí v historii. Rok 2004-05 nebyl dokončen kvůli výluce.

 

Stanovisko vydávají všechny velké populární soutěže, v průběhu dne byla mimo jiné na třicet dní zastavená fotbalová MLS, ve které také působí český útočník Zdeněk Ondrášek. 

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:30 14:45

   SkiTour 2020 - ohlédnutí

   14:45

   Zvedni se z gauče (1)

   15:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program