Těší se

Konečně si zahraju, restart Bundesligy potěšil i záložníka Daridu

Fotbalista Herthy Berlín Vladimír Darida
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
6.5. 2020 21:15
Téma:

Zprávu o restartu německé Bundesligy přijal s velkou radostí záložník Herthy Berlín Vladimír Darida, který se těší až nastoupí do opravdového zápasu. Vede k tomu ale stále dlouhá cesta, spoustu detailů včetně samotného termínu totiž ještě není definitivně odklepnuto. “Myslím, že je to otázka dní nebo spíš hodin, tvrdí 29letý český fotbalista.

“Jsem hlavně rád, že si zahraju konečně a také, že příprava s týmem nepřišla vniveč,” pokračuje záložník německé Herthy, který se vrátil k tréninku se svým klubem před třemi týdny, zatím však jde pouze o trénování v omezených skupinkách a je tak otázka, jestli budou samotní fotbalisté skutečně stoprocentně připraveni.
 

“Myslím, že to zvládneme, trénujeme na hřišti už tří týdny, takže s fyzickou kondicí by problém být neměl. Ještě bude záležet, kdy nám povolí trénink, při kterém budeme moct chodit do soubojů. Nicméně doufám, že do začátku soutěže budeme připraveni i v tomhle směru,” optimisticky říká plzeňský rodák. Ten kroutí v Hertě Berlín už pátou sezonu. Při současném rozložení v tabulce Bundesligy je však nepříjemně blízko sestupovým příčkám.
 

“Cíl je jasný, chceme hned ze začátku nasbírat body, abychom se vyhnuli bojům o záchranu a měli klid. Myslím si, že máme dobrý tým, navíc nového trenéra (Bruno Labbadia pozn. red.), takže věřím, že příští sezonu budeme hrát zase nahoře,” dodává rezolutně Vladimír Darida, který musel se všemi spoluhráči trávit 14denní karanténu doma, jelikož jeho spoluhráč Maxmilian Mittelstädt měl pozitivní test na koronavirus.

V dubnu se navíc k týmu připojil už čtvrtý nový trenér v této sezoně. Bruno Labbadia totiž nahradil dočasného kouče Alexandera Nouriho, jenž se týmu v únoru chopil po překvapivém vyhazovu renomovaného trenéra Jürgena Klinsmanna.

 

Ostatní spoluhráči byli však naštěstí testováni negativně a Darida a spol, tak můžou do bundesligových bojů nastoupit v plné formě.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program