NHL Hokejový večer

Konečně se trefil: Zacha dal první gól v sezoně, Devils ale prohráli!

Pavel Zacha

Dvanáct zápasů čekal Pavel Zacha na první bod v letošní sezoně. Konečně se dočkal a byla to radost hned gólová. Jednadvacetiletý mladík otevřel skóre v utkání s Detroitem. Devils vedli 2:0, ale Red Wings si dokázali vynutit prodloužení a nakonec vyhráli 3:2.

Pavel Zacha prožívá divokou sezonu. Zatím nebyla v NHL úplně vydařená a i proto byl český útočník trenérem Johnem Hynesem poslán na farmu do Binghamtonu. Tam za čtyři zápasy nasbíral pět asistencí a vrátil se zpátky do prvního týmu. Za něj se poprvé v ročníku trefil.

Na jeho gól do sítě Detroitu navázal Blake Coleman. Hosté však zásluhou Glendeninga a Rasmussena vyrovnali a za stavu 2:2 se šlo do prodloužení. V něm vystřelil výhru Red Wings Dylan Larkin.

Tampa vedla nad Philadelphií už 5:1. Flyers se ale nevzdali a urputně usilovali o vyrovnání a to také přišlo. I proto se i tento zápas rozhodoval v prodloužení, ve kterém vystřelil výhru pro Lightning Anthony Cirelli. Z Čechů nikdo nebodoval. Slovenský obránce Erik Černák si z utkání odnesl 6 trestných minut.

• 00:55 02:40

Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas