Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 2. 2019
ožehavé téma tohle je vývoj

Konec ženského sportu? Závod ovládly dívky, co dříve byly chlapci!

Terry Miller a Andraya Yearwood
Zdroj: peoplequiz.com
Terry Miller a Andraya Yearwood

Amerika vždy byla a bude zemí neomezených možností. Posledním důkazem jsou atletické závody ve městě New Haven v Connecticutu, kde první dvě místa obsadily dívky, které v minulosti byly chlapci!

Ve Spojených státech poměrně dobře funguje středoškolský sport, ve kterém mezi sebou soutěží jednotlivé školy. V atletice, basketbale, americkém fotbale a dalších sportech.

 

Právě na atletických závodech, které v USA patří mezi ty nejsledovanější, závodí i Andraya Yearwood a Terry Miller. Dva chlapci, kteří však závodí s dívkami, protože se tak cítí.

 

A veřejnost k nim tak přistupuje. Odborně jsou označováni jako transgender osoby - tedy osoby, které se pohlavně neztotožňují s tělem, ve kterém se narodily. Pokud se pak taková osoba nechá přeoperovat, jedná se o transsexuála.
 


No a právě tito dva transgender atleti závodí za svoji univerzitu, což u části veřejnosti vyvolává rozporuplné reakce. Aby také ne, když "chlapci" závodí v dívčí kategorii.

 

Halový závod na 55 metrů ovládl Terry a dokonce stanovil nový rekord státu Connecticut, protože trať zaběhl za 6 vteřin 95 setin. Druhý doběhl Andraya a až na třetím místě se umístila dívka. Trochu zvláštní, ne? Ale je to zkrátka tak.

 

Není to však žádná novinka, protože oba dva už svými výkony ostatní převyšovali v minulém roce. Jak to vypadá, když vítězí si můžete pustit na videu níže.

 

Kritikové však namítají, že vůči dívkám je to nefér, aby s nimi závodili transgender sportovci. Vadí jim to také proto, že propracovaný systém amerického školství umožňuje úspešným atletům stát se do budoucna profesionály.

mm TN.cz