Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 9. 2018
Válka nekončí Spor o smlouvu

Jednání o Ledecké smlouvě prý krachla. Šéf svazu to ale popírá!

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Ester Ledecká

Válka mezi lyžařským svazem a zástupci Ester Ledecké pokračuje. Úsek alpských disciplín a úsek snowboardingu Svazu lyžařů České republiky ukončil jednání o reprezentační smlouvě. Důvodem je podle svazu neustálé zvyšování požadavků, které požadovali manažeři české lyžařky a snowboardistky.

Svaz o aktuální situaci informoval média prostřednictvím mailu. "Námi nabídnutá smlouva je naprosto nejlepší v celé historii Svazu lyžařů ČR. Kromě jiného jsme Ester přenechali většinu reklamních ploch na kombinézách, snowboardu a svrchním oblečení závodnice a jejího týmu v hodnotě desítek milionů korun, které dle regulí FIS patří národnímu svazu, tudíž Svazu lyžařů ČR," vysvětlují zástupci svazu ve zprávě.

 

 

"Dále jsme nabídli nemalé finanční bonusy. Požadavky, které manažeři Ester Ledecké prezentují, jsou naprosto mimo realitu a jejich splnění by znamenalo kolaps veškeré přípravy žactva a juniorů v celé sezóně," stojí dále v prohlášení.

 

Lyžařský svaz se pustil do zástupců Ledecké a nebál se ani názoru, že Ester nemá zájem dál Česko reprezentovat. "Neustálé zvyšování požadavků v nás vyvolává pocit, že se ani na reprezentaci České republiky domluvit nechtějí. O dalších postupech v této záležitosti budeme jednat na Svazu lyžařů ČR," dodávají Miroslav Schimmer a Ladislav Forejtek, zástupci svazu.

 

Jenže to všechno, co Schimmer s Forejtkem předali médiím, prý popírá jejich nadřízený - šéf svazu Lukáš Sobotka. Podle něj mají jednání mezi svazem a zástupci Ester Ledecké dále pokračovat.

 

 

Na fanoušky to teď působí dojmem, že svaz nemá ve všech věcech úplný pořádek. "Jednání probíhá na úrovni výkonného výboru svazu, úseky žádná jednání v tento okamžik nevedou a nemají k tomu ani žádné kompetence," cituje reakci Sobotky Sport.cz.

 

"S agenturou Sport Invest jsme na základních parametrech dohodnutí tak, jak schválil výkonný výbor svazu a nyní se ladí drobné detaily," dodal Sobotka.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Valencia CF - Villarreal CF

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:40 22:40

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   22:40

   UFC Now (12)

   23:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

Celý Program