video play off nhl

Konec se odkládá! Dallas i Nashville vybojovaly sedmý zápas

Nashville Predators
Zdroj: NHL media

Hokejisté Nashvillu zachránili sezonu ve třetí minutě prodloužení šestého zápasu. Stav série se San José je 3:3 díky bekhendové střele Viktora Arvidssona. Sedmý zápas rozhodne i sérii mezi St. Louis a Dallasem, také Stars odvrátili mečbol.

Dallas se v St. Louis představil odhodlaně a už po první třetině vedl 3:0. Zaskočení domácí, kteří doufali, že zakončí sérii v domácím prostředí, od druhé části přepnuli na jinou rychlost. Jejich stíhací jízda ale úspěšná nebyla. Steen v polovině zápasu sice snížil n 1:3, ale gólmana Lehtonena pak už překonal pouze Patrik Berglund.

Stars srovnali stav série na 3:3 a rozhodující zápas budou hrát v domácím prostředí. O třetí výhru se zasloužili i Radek Faksa s Alešem Hemským, i když se ani jeden z nich nezapsal do statistik zápasu. Dmitrij Jaškin na straně St. Louis odehrál jen necelých šest minut.

Také San José bude muset bojovat o postup až do posledního sedmého zápasu. Sharks vedli na ledě Nashvillu 2:0 i 3:2, když první branku Chrise Tierneyho připravil Tomáš Hertl. Domácí tým ale opět spasil Colin Wilson, který už svým pátým gólem v play off vyrovnal sedm minut před koncem na 3:3.

V prodloužení pak přišel nečekaný konec zápasu už po 123 sekundách. Viktor Arvidsson zatáhl puk do útočného pásma a bekhendovou střelou zaskočil gólmana RInneho.

• 09:00 09:05