UFC Prosincový program

Konec roku 2018? Máte se na co těšit, UFC si připravilo 5 bomb!

Max Holloway
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

Do konce roku 2018 zbývá již něco málo přes jeden měsíc, ale kalendář UFC je nabitý, až praská ve švech. Prosinec tak rozhodně nebude měsícem klidu a fanoušci se mohou těšit na pořádnou dávku galavečerů. Nebude chybět ani tradiční ukončení na poslední prosincový víkend a jeden očekávaný návrat jedné z největších hvězd UFC!

5) Junior dos Santos vs. Tai Tuivasa; UFC Fight Night 142 (2. prosinec)

 

Bývalý šampion těžké váhy dos Santos si zkusí došlápnout na mladého a neporaženého Taie Tuivasu. Tai je známý nejen díky oslavám svých výher, kdy si rád dá pivo z někoho boty, tzv. shoey, ale i své síle. V 25 letech ho čeká zářná budoucnost, zvláště pokud ho vede legendární Mark Hunt, od kterého se má co učit. Junior mladého Taie v postoji rozhodně vyzkouším, jeho nejsilnější zbraní je rozhodně jeho box a my se tak můžeme těšit na střet starého a mladého lva.

 

4) Valentina Shevchenko vs. Joanna Jedrzejczyk; UFC 231 (9. prosinec)

 

Po odebrání titulu Nico Montano dojde k pasování nové královny muší váhy. Valentina měla s Nico již dvakrát bojovat, ale Nico měla buď smůlu, nebo ze zápasů vycouvala. Namísto ní tak titulovou šanci dostane milovaná i nenáviděná, Joanna Joanna Jedrzejczyk. Po dvou prohrách s Rose Namajunas jde Joanna o váhu výš, kde by mohla opět získat titul. Zajímavé na tomto duelu je, že se bude jednat o jejich již čtvrtý zápas. Předešlé 3 se konaly v thajském boxu a Valentina vždy odešla vítězně. I to se vnímá jako velká psychologická výhoda. Porazí Joanna Valentinu aspoň v MMA? No sázkové kanceláře to tak zatím moc nevidí.

 

 

3) Cris Cyborg vs. Amanda Nunes; UFC 232 (30. prosinec)

 

Superzápasy se staly za poslední dobu jistým fenoménem. Šampioni se vyzývají mezi sebou, což dokázal jak Conor McGregor, tak nedávno i Daniel Cormier. V lednu se navíc utká TJ Dillashaw a Henr Cejudo o titul v muší váze. V prosinci však přijdou na řadu ženy. Amanda v bantamu porazila všechny vyzyatelky a nyní ji čeká výzva největší, Cris Cyborg. Nejděsivější žena současného MMA a 13 let neporažená šampionka hledá jen těžko sobě rovné. Její výbušnosti a síle se jen málokterá vyrovná, ale Amanda je rozhodnutá si vzít i druhý titul a co víc, stát se v současnosti nejlepší zápasnicí planety. Zde se dámy a pánové bude psát historie!

 

2) Max Holloway vs. Brian Ortega; UFC 231 (9. prosinec)

 

Nová krev. Brian i Max jsou mladí a talentování, jsou doslova budoucností UFC. Jejich styl diváky baví a doposud oba pérovou divizi krájí jako nůž máslem. Byla jen otázka času, než na sebe narazí a za týden a půl tento den nastane. Střet dvou absolutních špiček bude opravdovou podívanou. Max je agresivní postojář chovající se jako žralok, pokud zavane krev, jde po kořisti. To Brian je považován za jiu-jitsu fenomén. Jeho trenéři o něm mluví jen v superlativech a kreativitou dokáže opravdu ohromovat. Ani v postoji není pozadu, což dokázal knokautováním Frankieho Edgara.

 

 

1) Jon Jones vs. Alexander Gustafsson 2; UFC 232 (30. prosinec)

 

Nejlepší zápasník UFC? Odpovědí na tuto otázku je podle mnohých jedno jméno, Jon Jones. Obrovský talent a v jisté době fenomén polotěžké váhy byl na vrcholu, potom ovšem přišly problémy se zákonem a dopingové aféry, čímž se jeho hvězdná aura tak trochu vytratila. V UFC ho nikdo neporazil, čili největším soupeřem je pro něj stále on sám. V návratu se však postaví, soupeři, který s ním svedl nejvyrovnanější souboj.

 

 

Alexander Gustafsson se pokusí dokázat, že na UFC 165 měl titul dostat on. V přípravě Alexandrovi pomáhá náš Jiří „Denisa“ Procházka, který prozradil, že je Švéd ve skvělé formě. Ovládne Jones znovu UFC? Dokáže Gustafsson pokořit nejlepší polotěžkou váhu? A dočkáme se znovu skvělého zápasu? Odpovědi se dozvíme poslední prosincovou neděli, protože Jon Jones je zpět!

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Lukáš Zduba TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program