Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

velký přestup posila letenských

HOTOVO! Šural už patří Spartě, proč se tak rozhodl?

Fotbalový reprezentant Josef Šural přestoupil z Liberce do Sparty. Na Letné pětadvacetiletý záložník podepsal smlouvu do léta 2019. Severočeský klub za něj kromě finanční náhrady získal mládežnického reprezentanta Ondřeje Karafiáta.

Šuralovi by v Liberci po sezoně skončila smlouva a kontrakt se Severočechy nehodlal prodloužit. Velký zájem o něj projevila Slavia, ale 25letý ofenzivní záložník se nakonec rozhodl pro konkurenční Spartu, s níž se již minulý týden domluvil na podmínkách smlouvy.


"Původně jsem měl nějaké přání, ale jak jsem tak o tom přemítal v hlavě, tak jsem se rozhodl pro Spartu a doufám, že se to brzy ukáže jako dobrý krok pro mě i pro klub," uvedl Šural. "Ke Slavii bych už se nechtěl vracet, zbytečně se vytvořilo, že jsem si s nimi už plácnul, a děkuju panu Šimáněmu (šéf Slavie), že to uvedl na pravou míru," dodal.
 


Šural měl také několik nabídek ze zahraničí, žádná však prý nebyla konkrétní. "Všechny byly jen ústní, nic oficiálního. Žádná navíc nepřevyšovala nabídku Sparty," přidal Šural, kterého k přestupu přiměl i pohovor s trenérem Sparty Zdeňkem Ščasným. "Probírali jsme posty, kde bych mohl hrát, ale to je naše věc. V Liberci jsem nastupoval vlevo, ale nemám problém hrát v ofenzivě kdekoliv," prohlásil.

Josef Šural, nová posila Sparta
Zdroj: ČTK Josef Šural, nová posila Sparta


"Asi rozhodla sportovní stránka. Líbí se mi, že si nezvolil snazší cestu, když všichni říkali, že ve Slavii by měl místo jisté," uvedl Ščasný. "A myslím, že se rozhodl správně. Tady se bude muset porvat o místo, a když ho získá a bude dál v reprezentaci, tak může jít ven. A tam se nikdo nikoho na nic neptá a nevysvětlují vám, proč hrajete nebo nehrajete."


Podle původních informací mělo být součástí transferu také hostování Matěje Pulkraba v Liberci, na to však ale nakonec nedošlo.

Josef Šural
Zdroj: ČTK Josef Šural


Pro Šurala je Sparta třetí ligovým angažmá. Kariéru začal v Brně, jehož je odchovancem. V létě 2011 zamířil do Liberce, kde se propracoval mezi klíčové hráče a hned v první sezoně pomohl k titulu. V listopadu 2013 poprvé nakoukl i do národního týmu, kde se v průběhu loňského roku probojoval do základní sestavy a přispěl k postupu na mistrovství Evropy.
 


Sparta v něm získala třetí zimní posilu. Dosud přivedla Ondřeje Zahustela z Mladé Boleslavi a smlouvu podepsala se stoperem Ondřejem Mazuchem, který se s klubem už delší dobu připravoval po vážném zranění kolena. Letnou naopak opustili záložník Francis Litsingi s útočníkem Marcem Paixaem a na odchodu je i obránce Markus Steinhöfer.
 

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 00:40

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program