Čína bude první

Konec pauzy, připravte se! Jeremy Lin naznačil, že šou bude pokračovat

Jeremy Lin ještě v dresu Toronta Raptors
Zdroj: Profimedia
Jeremy Lin ještě v dresu Toronta Raptors
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 23. 3. 2020
Téma:

Celý svět je ochromen pandemií koronaviru, stojí všechny velké sportovní soutěže. Ale tam, kde všechno zřejmě začalo, se už zase vrací do normálu. Čínská basketbalová liga má pokračovat co nevidět! Svědčí o tom status hvězdného Jeremyho Lina.

Čínská profesionální basketbalová liga nemá větší hvězdu. Jeremy Lin loni vyhrál slavnou NBA v dresu Toronta, hned poté ale zamířil do Číny, kde se stal posilou pekingských Kačerů.


Peking Ducks s Linem v sestavě stihli odehrát 30 zápasů základní části, než ligu přerušil koronavirus. Poslední zápasy se hrály na konci ledna. Už dnes je ale zřejmé, že šéfové ligy plánují sezonu dohrát.


„Bezpečně jsem přistál v Pekingu, abychom dokončili sezonu CBA!“ hlásil Lin na svém instagramu před třemi dny. Cestu do Číny by asi tenhle americký potomek emigrantů z Tchaj-wanu jinak nepodnikal.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Safely landed back in Beijing to finish out the CBA season! Excited to hoop again, but leaving the bay worried and with a heavy heart for the sick, the jobless and all those fighting fear, anxiety and stress over the unknown future. Shoutout to our medical staff in the 50 states for working tirelessly and everyone keep doing your part in slowing the virus! It's been an awesome 2 months camped out in the gym...basketball has never been more meaningful. The world needs basketball now more than ever. I still remember when I went through my toughest moments and worst injuries, you guys were there for me. I hope to return the favor. As all you beloved fans told me the day after my knee injury, keep fighting bc we're #NeverDone #14dayquarantine #airportcouchesarenttoobad

Pspvek sdlen Jeremy Lin (@jlin7),


Pokud se tedy začne znovu sportovat, tak v Číně se soutěže rozeběhnou jako první. Lin ale nezapomíná na to, že svět je opravdu v těžké situaci. „Basketbal nikdy neměl větší smysl. Svět nyní potřebuje basketbal víc než kdy jindy,“ píše Jeremy Lin na svém instagramu.


„Ač je samozřejmě vzrušující, vrátit se, dál mé srdce myslí na nemocné, nezaměstnané a všechny, kteří bojují se strachem, úzkostí a stresem nad neznámou budoucností. Klaním se našim zdravotníkům ve všech 50 státech, za to jak pracují neúnavně a všichni dál bojují o utlumení viru,“ dodal.


Čínskou ligu hraje 20 týmů, nyní se ale řeší, že by se už dohrávala jen zredukovaná základní část a play off by se odehrálo na jednom místě bez diváků kvůli bezpečí basketbalistů.

 

Související témata:
TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program