nova sport evropská liga

Konec nadějí pro Jablonec. Teoretická naděje na postup padla

Jablonec - Astana

Fotbalisté Jablonce už mají jistotu, že boje v Evropské lize pro ně skončí na podzim. Rozhodl o tom výsledek zápasu mezi Astanou a Dynamem Kyjev. Severočechům dávalo naději jen vítězství domácích, ti však padli 0:1.

Hráči Astany byli od začátku výrazně aktivnější, ale šance nevyužili. Naopak Dynamu stačila k vedení jediná střela na branku v prvním poločase. V 29. minutě Viktor Cygankov patičkou uvolnil Benjamina Verbiče a ten se trefil přízemní ranou.

Domácí byli v 81. minutě blízko vyrovnání, ale Antonio Rukavina napálil břevno a Dmitrij Šomko z dorážky minul branku. Astana přes porážku také dnes oslaví postup, pokud Rennes nevyhraje na severu Čech. Kyjevský tým, který má jisté i první místo ve skupině, za dva týdny přivítá Jablonec.

• 23:05 00:50