nečekaná zpráva

Konec Messiho kariéry? Podle jeho trenéra to visí ve vzduchu

Lionel Messi
Zdroj: Profimedia
Lionel Messi

Lionel Messi je fenomén dnešní doby. Zisk jeho šestého Zlatého míče je rekordní a malý Argentinec stále dokazuje, že je velkým fotbalistou. Jeho trenér Ernesto Valverde na tiskové konferenci promluvil o možném konci Messiho kariéry.

Sám argentinský útočník to naznačil na předávání Zlatého míče. "Užívám si to o to více, když vím, že se blíží konec mé kariéry," zněla jeho slova, když přebíral nejprestižnější individuální ocenění již pošesté.Před ligovým zápasem s Mallorkou na toto téma promluvil i současný trenér Barcelony Ernesto Valverde. "Je to něco přirozeného, Leovi je 32, a přestože si nemyslím, že zvažuje konec kariéry nyní, je to něco, co visí ve vzduchu," uvedl Valverde pro britský deník Daily Mail.
 


"Nemyslím si, že bychom kolem toho měli nějak šílet, musíme to brát přirozeně. Každý od jistého věku přemýšlí o konci kariéry, ale jen proto, že o tom přemýšlí, neznamená, že skončí během tří dnů," vyjádřil svůj názor španělský trenér.


K Messiho slovům z předávání Zlatého míče se vyjádřil i jeho kolega z útoku, Uruguajec Luis Suarez: "Byla špatně interpretována. Chtěl říct, že při svém věku se možná v následujících letech bude potýkat s ukončením kariéry." Messiho útočný parťák věří, že věšení kopaček na hřebík se ještě neblíží. "Jsem si jistý, že Leo Messi bude ještě dlouho pokračovat," prorokoval Suarez.

sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:05

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program