bez frází velká zpověď

Konec Kiki a Maki? Sluková po letech řekla, jak to opravdu bylo

Markéta Sluková a Kristýna Kolocová
Zdroj: Profimedia
Markéta Sluková a Kristýna Kolocová
Téma:

Je to už dva a půl roku, kdy se rozešla jedna z nejvýraznějších dvojic českého sportu. Beachvolejbalistky Kiki a Maki spolu odehrály na plážových hřištích 10 sezón. Jenže v roce 2015 přišel dramatický rozchod. Po dlouhé době se o něm rozpovídala Markéta Sluková pro web Bez frází…

Kiki & Maki byla značka, která český beachvolejbal vyzdvihla do mezinárodních výšin jako nikdo z České republiky před nimi. Společně se znaly od 4. třídy základní školy. Volejbal v jednom týmu začaly hrát už ve 13 letech. Mezi beachvolejbalovou smetánku se společně probojovaly v roce 2005. A od té doby dosáhly na české poměry velkých úspěchů. Staly se mistryněmi Evropy do 23 let, dvakrát vyhrály mistrovství České republiky a na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně dokonce obsadily 5. místo. Na světovém okruhu FIVB vyhrály tři velké turnaje.Jenže všechno dobré jednou končí. Konec mezi kamarádkami byl ale hodně drastický. Dodnes si nemohou přijít na jméno, o kafi ani nemluvte. Kdy to vlastně celé začalo? V červnu roku 2015 prý Markéta Sluková pochopila, že musí přijít konec. Bylo to na mistrovství světa, když společně s Kristýnou Kolocovou hrály poslední zápas ve skupině proti Polkám. Češky už měly prakticky postup zajištěný. Šlo jen o výhodnější pozici ze skupiny.


Kdyby holky vyhrály, postupovaly by z prvního místa. „Ten zápas jsme začaly dobře. V prvním setu jsme vedly 16:12, jenže pak se ukázalo, že já i Kristýna řešíme něco úplně jiného než výsledek. Blbě se podívala. Divně se podrbala. Zvláštně se zatvářila. Někam si stoupla. Nebo nestoupla. Najednou mi bylo jedno, jak dopadneme. Byla to bezmoc. Skoro jsem si přála, abych blbě spadla a urvala si vaz v koleni, aby to už konečně skončilo. Prohrály jsme 0:2 a nedalo se na nás koukat,“ takhle popsala Markéta Sluková začátek rozpadu Kiki & Maki pro web Bez frází. V play off pak vypadly hned v prvním utkání s neznámými Maďarkami.


Jenže jak sama Sluková říká, bylo to jen vyvrcholení dlouhodobě divné atmosféry mezi kamarádkami. „Už pár měsíců před mistrovstvím světa 2015 jsme nebyly schopné normálně se bavit. Stejné to bylo i po osudovém zápase s Polskem. Sebrala jsem odvahu a řekla to konečně nahlas. To, co si podle mě všichni mysleli už dlouho, ale nikdo to nechtěl vyslovit první. “ popisuje vyhrocenou situaci na týmové poradě. „Všichni jen seděli se sklopenou hlavou a slzami v očích. Svým způsobem to byla úleva. Kristýna všechno odkývala. Neřekla skoro nic, jen dodala, že ji mrzí, že to tak prožívám,“ vyprávěla Sluková.


Sluková se dodneška nemůže vyrovnat s tím, jak rozchod mezi nimi probíhal. „Vše bylo vnímané a prezentované jako zrada. Jediný, kdo kdy mohl celou situaci uvést na pravou míru, byla Kristýna. Měla k tomu spoustu příležitostí. Doteď to neudělala. A vím, že to nikdy neudělá. Nechce, pozice kterou má, jí vyhovuje. Jsem ta vyšší. Ta, co žije s trenérem. Ta, která iniciovala konec Kiki & Maki, odkopla kámošku a za jejími zády si našla hned novou parťačku. Ta zlá. Kristýna je naopak malá zrazená chudinka s ukradenou olympiádou,“ dodává s trochou sarkasmu Sluková.

GALERIE: Beachvolejbalistky Kiki a Maki

1
/
20
Zdroj: facebook Český olympijský tým
Markéta Sluková a Kristýna Kolocová

Na závěr ale přiznává, že z toho obě hráčky vyšly dobře. Značka Kiki a Maki vydělala velký obnos peněz a v současné době mají obě holky mají už jiné a kvalitní spoluhráčky. „Ať to vyzní jakkoliv, mám radost, že se jí v životě i ve sportu zase daří. Momentálně jsem ale moc hrdá a raněná na to, abych za ní šla a řekla, že to bude zase v pohodě,“ připustila Markéta Sluková.


Celý její otevřený pohled na kauzu rozchodu kdysi veleúspěšné dvojice Kiki a Maki najdete na webu bezfrazi.cz.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PŘÁTELSTVÍ DEFINITIVNĚ V TROSKÁCH: Maki se vdala a Kiki nepozvala! Tohle si nezasloužila

bezfrazi.cz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program