velká škoda pohádky je konec

Pešta dostal čtyřikrát nařezáno a v UFC končí! Tohle teď vzkazuje

Viktor Pešta
Zdroj: Profimedia

Nejprestižnější MMA organizace světa UFC po třech porážkách v řadě propustila ze svých služeb Viktora Peštu.

Očekávané se stalo skutkem a ode dneška už v UFC nepůsobí žádný český zápasník. Viktoru Peštovi, který zápasil v těžké váze, se stala osudnou porážka od Alexeje Olejnika. Ta byla pro šestadvacetiletého rodáka z Příbrami už třetí v řadě a to většinou v oktagonu znamená konec.

"Moje pouť v UFC skončila. Je to hořká pilulka ke spolknutí, ale chápu, že mé porážky mají své důsledky,” oznámil v noci ze středy na čtvrtek Pešta na svém Twitteru.


Pešta zápasnickou elitu opuští s bilancí jedné výhry a čtyřech porážek. I když předvedl nadějné výkony, zahraničním fanouškům se zapsal do povědomí hlavně iknasováním tvrdého KO od Marcina Tybury a také jako první fighter, který byl v historii UFC ukončen technikou Ezekiel choke. Tu na Peštu aplikoval jeho poslední soupeř Aleksei Olejnik 15. Ledna na akci UFC Fight Night: Rodríguez vs. Penn.

 


Pro stále velmi mladého Peštu ale konec v UFC nemusí znamenat definitivní konec nadějí. Pokud bude chtít dál pokračovat v MMA, bude o tohoto borce jistě zájem ve druhé nejprestižnější organizaci Bellator, kde často hledají útočiště právě zápasníci vyvázáni ze smlouvy v UFC. Pešta se ale do historie navždy zapíše jako teprve druhý Čech, který kdy zápasil v UFC. Prvním byl Karlos Vémola, který organizaci opustil s negativní bilancí dvou výher a čtyř porážek.

Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program