Partnerka Romana Berbra

Rezignace! Dagmar Damková odstoupila z funkcí v českém fotbale

Otava redakční fotka
Marek Otava
21.10. 2020 12:35
Téma:

Partnerka trestně stíhaného Romana Berbra Dagmar Damková odstoupila z výkonného výboru FAČR a také z Řídíci komise pro Čechy, kde byla předsedkyní. Bývalá rozhodčí se tak rozhodla na základě kauzy spojené s údajným ovlivňováním výsledků fotbalových zápasů. O zprávě informoval tiskový mluvčí Fotbalové asociace Michal Jurman.

„Dnes, 21. října, po konzultaci s předsedou FAČR Martinem Malíkem, se rozhodla Dagmar Damková na svoji žádost rezignovat na pozici v ŘKČ FAČR a také na pozici členky VV FAČR," vyjádřil se k rezignaci Dagmar Damkové tiskový mluvčí Fotbalové asociace Michal Jurman.

 

Damková tak nebude už působit jak ve výkonném výboru FAČRu, tak také ve funkci předsedkyně Řídící komise pro Čechy.

 

Důvodem její rezignace je uvěznění jejího partnera a bývalého místopředsedy Fotbalové asociace Romana Berbra, který se měl podílet na ovlivňování fotbalových zápasů a korupčním jednání.

 


 

"Situací se bude zabývat VV FAČR, který je svolaný na příští týden, ten bude jako kolektivní orgán, který rozhoduje o zásadních otázkách Asociace, řešit také možnost případného svolání mimořádné valné hromady FAČR a otázku jejího uskutečnění. Předseda FAČR je v tomto směru stále přesvědčen, že jakákoli rychlá a překotná řešení v tuto chvíli neznamenají smysluplnou cestu ze současné krize. Rozhodovat ale bude samozřejmě VV FAČR,“ dodal Jurman. 

 

K nově vzniklé situaci se vyjádřil i současný předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík: „Jsem si jist, že VV FAČR v současném složení, tj. bez Romana Berbra a Dagmar Damkové, dokáže vyvést český fotbal ze současné krize. Na všechny jeho členy budu v tomto směru apelovat k maximální součinnosti a aktivitě. Já osobně mohu garantovat stejně rozhodný přístup k věci jako během předchozích tří dnů. Zároveň bych chtěl vyjádřit osobní poděkování za podporu ze strany většiny profesionálních klubů, které si vážím a cítím ji jako velký závazek.“

 

Český fotbal také hledá nástupce Jozefa Chovance na pozici šéfa komise rozhodčích:

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Engadin Wind - Documentary

   19:05 19:35
   19:35

   Mosconi Cup 2020

   00:00

   Večerní sportovní noviny

   00:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   01:50

   Ragby: Wales - Anglie

   03:35

   Element (427)

 • Nova Sport 2

  • Players Championship Finals 2020

   17:30 20:00
   20:00

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

Celý program