Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 9. 2015
davis cup indie - česko 1:1

Komplikace v baráži! Veselý selhal proti indické dvojce

Jiří Veselý
Zdroj: profimedia.cz
Jiří Veselý

Čeští tenisté hrají po prvním dnu baráže o Světovou skupinu Davisova poháru v Indii nerozhodně 1:1. V úvodní dvouhře v Dillí Lukáš Rosol porazil Yukiho Bhambriho 6:2, 6:1 a 7:5, ale po něm neuspěl Jiří Veselý. Při neúčasti Tomáše Berdycha česká jednička se v horku a vlhku rychle unavila a se Somdevem Devvarmanem prohrála nečekaně 6:7, 4:6 a 3:6.

Rosol (85. v žebříčku ATP) v prvních dvou setech jasně předčil domácí jedničku Bhambriho, který je v žebříčku o 40 míst za ním. Od stavu 1:2 v první sadě získal devět her v řadě a bezpečně si získal dvousetové vedení. V horku dosahujícím 34 stupňů Celsia s vysokou vlhkostí vzduchu působil jistě, hrál razantněji a více si pomáhal servisem.


"Chtěl jsem hrát rychle a v prvních dvou setech to fungovalo neuvěřitelně. Skvěle jsem podával," pochvaloval si Rosol.


Slyšet byla třicítka českých fanoušků a pokřik "Lukáááš Rosol". Hlediště pro asi čtyři tisíce diváků se dopoledne přes vstup zdarma zaplnilo ani ne z poloviny. A tak v televizi zazněla výzva: "Přijďte! Vstup je volný a tenisté potřebují pomoc."


"Je teprve pátek dopoledne a lidé přijdou na čtyřhru, na Paese a Bopannu, debl je slavný," vysvětlovali indičtí novináři. V úvodním utkání tak byly nejvíce slyšet bubny a především švitořící děti, které musela hlavní rozhodčí několikrát ztišovat.

Lukáš Rosol
Zdroj: profimedia.cz Lukáš Rosol


Komplikace přišla až na začátku třetího setu. Rosol poprvé ztratil podání, trochu znejistěl a chyboval. Rychle ale srovnal z 1:3 na 3:3. V nervózním setu prohrával za stavu 5:5 už 0:40, ale situaci zvládl a odvrátil celkem pět brejkbolů. Ve dvanácté hře třetí sady posedmé v utkání vzal soupeři servis a za dvě hodiny vyhrál.


"Yuki začal hrát ve třetím setu lépe. Měl jsem problém to dotáhnout, ale dopadlo to dobře. Nebylo jednoduché hrát v těchto podmínkách," řekl Rosol.


Dvaadvacetiletý Veselý vypadal na začátku nervózně a hrál se soupeřem dlouhé výměny. První set trval hodinu a deset minut, z toho jen úvodní tři gamy se hrály 26 minut. I proto Veselý v náročných podmínkách, v kterých se člověk zpotí i po deseti minutách sezení, rychle vadl. Jakoby z něj někdo vysával energii.

Čeští fanoušci v Indii
Čeští fanoušci v Indii


V prvním setu si oba udrželi servis a čtyřicátý hráč světa Veselý padl v tie-breaku. Do druhé sady vstoupil nadějně brejkem a vedením 2:0, o které ale přišel a v desáté hře ztratil po dvojchybě servis i druhý set. Už v sobě nenašel síly a nestačil na solidně hrajícího 146. hráče světa, který nastřílel 20 es. Veselý se mnohdy po podání ani nenatáhl a esem byl i dobře umístěný servis letící rychlostí jen 128 km/h.


Barážový zápas pokračuje v sobotu. V důležité čtyřhře nastoupí Radek Štěpánek zřejmě s dvacetiletým Adamem Pavláskem a proti nim se postaví ostřílení deblisté Leander Paes a Rohan Bopanna. Zápas začne v 8:30 SELČ. Nedělní dvouhry jsou na pořadu od 6:30.
 

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:40

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

Celý Program