fotbalová Bundesliga

Komplikace pro Brémy! Důležitý bod ztratily až v závěru zápasu

Richard Wagner
7.6. 2020 19:56

O záchranu bojující Brémy jsou po tomto víkendu opět o něco více zarmoucené. Po vynikajících třech zápasech přišela druhá porážka v řadě. Wolfsburg navíc rozhodl v samotném závěru.

Po kolapsu ze zápasu s Frankfurtem, který přerušil sérii tří utkání, během nichž český brankář Jiří Pavlenka neinkasoval, musely Brémy spolknout další hořkou pilulku.

V prvním poločase se sice mohly dostat do vedení, ale dobrý průnik Osaky zneškodnil parádním zákrokem brankář Casteels. Ve druhém poločase nejprve netrefil branku Augustinsson a Wolfsburg si poté vytvořil půdu pro výtečný závěr. Nejprve trefil Schlager břevno, pár okamžiků nato poslal Mbabu přihrávku na malé vápno, kde neomylně zakončil Weghorst. Pavlenka byl bez šance.

Rodák z Hlučína pak ještě skvěle vychytal Ginczeka, leč jeho spoluhráči se již nedokázali prosadit. Brémy tak zůstávají na předposlední příčce a na 16. Düsseldorf ztrácí tři body.

Důležitý bod vybojoval i Augsburg, za nějž hrají tři čeští fotbalisté. Brankář Tomáš Koubek a obránce Marek Suchý strávili zápas na lavičce. Ani na ni se nedostal záložník Jan Morávek.

I bez přispění českých hráčů Augsburg vybojoval proti Kolínu nad Rýnem remízu 1:1. Tu v 88. minutě zajistil Max. Ve 27. minutě neproměnil pokutový kop Niederlechner.