Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 21:10
13.3. 2021 18:32

Předkolo české extraligy má na programu třetí zápasy. To mohlo být konečnou pro Kometu Brno, která ale nakonec vyřazení Vítkovicemi odvrátila gólem v prodloužení. Stejně tak si minimálně ještě jeden zápas zahrají Karlovy Vary, které v prodloužení udolaly Pardubice. Postupuje Olomouc, která překvapivě vyřadila 3:0 na zápasy Plzeň. Z postupu se raduje také hradecký Mountfield, který třetí vítězství zapsal v Litvínově poměru 5:1.

První dvě třetiny zápasu mezi Brnem a Vítkovicemi toho příliš nenabídly. Až tři sekundy před druhou sirénou skóroval Jan Hruška. Jenže Kometa si vzala coach challenge a ta byla úspěšná. Kvůli nedovolenému bránění gólmanovi gól uznán nebyl.

Až v poslední dvacetiminutovce se tak domácí dostali do vedení, když puk za ležícího Dolejše poslal Peter Mueller. Jenže o tři minuty později dokázal z mezikruží srovnat Jan Hruška.

Zápas tak dospěl do prodloužení, kde Němec už střílel do odkryté branky, ale Dolejš zázračně vyrazil pravým beronem. Až v 73. minutě tak rozhodl domácí Martin Zaťovič, který se trefil mezi nohy hostujícího brankáře. Kometa tak odvrátila konec sezóny a snížila stav série na 1:2.

Olomouc uspěla i ve třetím zápase s Plzní. Tentokrát výsledkem 2:1. Kohouti se dostali do vedení poměrně brzy, když se v přečíslení dvou na jednoho trefil Strapáč.

Ve 25. minutě ale Plzeň srovnala po hodně kuriózní situaci. Frodl špatně vyjel proti Klimkovi, který ho objel, ale netrefil prázdnou branku. Následně se to samé stalo na druhé straně, ale Petr Straka si vedl o poznání lépe. Jenže o rozhodující branku se postaral o tři minuty později v samostatném úniku Jakub Navrátil.

Olomouc tak zvítezila 2:1, celou sérii ovládla 3:0 a postupuje do čtvrtfinále. Známá je tedy první dvojice, kterou tvoří právě Hanáci s pražskou Spartou.

Hradec o svém postupu rozhodl prakticky už v první třetině, když do sítě Vervy nasázek tři branky. Už po pěti minutách se prosadil Šalda, následně Blain a Orsava.

I ve druhé části pokračoval Hradec Králové v devastaci svého soupeře. Na 4:0 zyvšoval Orsava a pátý gól přidal po objetí branky kapitán Smoleňák. V poslední dvacetiminutovce pouze korigoval stav Jarůšek. Mountfield tak zničil Litvínov 3:0 na zápasy, raduje se z postupu mezi nejlepších osm týmů a čeká je Liberec.

Stále žijí také Karlovy Vary, které udolaly Pardubice 2:1 v prodloužení. Východočeši se sice dostali do vedení v polovině zápasu zásluhou Poulíčka, ale dvě minuty před koncem tečovanou střelou vyrovnal Martin Kohout.

A tentýž hráč ještě rozhodl v prodloužení v čase 77:21, když propasíroval kotouč za Kloučka. Gól ještě přezkoumával videorozhodčí, který gól uznal. Následně si ještě pardubická střídačka vyžádala coach challenge, se kterou ale neuspěly. Karlovy Vary tak snížily stav série na 1:2.

Předkolo play-off Tipsport extraligy:

Kometa Brno - Vítkovice 2:1 pr. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 48. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 73. Zaťovič – 51. Hruška (L. Kovář, Lakatoš).
Stav série: 1:2.

Olomouc - Plzeň 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. Strapáč (Kucsera, Bambula), 28. Navrátil (J. Knotek, Škůrek) – 25. Straka.
Konečný stav série: 3:0.

Litvínov - Mountfield HK 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
Branky: 45. Jarůšek (Cibulskis) – 5. Šalda (Perret, Lev), 17. Blain (Kevin Klíma), 18. Orsava (V. Růžička), 27. M. Zachar (Perret, V. Růžička), 28. Smoleňák.
Konečný stav série: 0:3.

Karlovy Vary - Pardubice 2:1 pr. (0:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 58. Kohout (Flek, T. Rachůnek), 78. Kohout (T. Rachůnek) – 25. Poulíček (Blümel, Paulovič).

Spartu sice zápasy play-off teprve čekají, ale takto probíhal jejich zápas v rámci akce Sparta vzdává hold: