Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rio 2016 to je cirkus

Komediant Lochte se omlouvá světu! Zahrál to na dojemnou notu

Ryan Lochte
Zdroj: Twitter

Horší už to snad skutečně být nemůže. Poté, co vyplulo na světlo světa, že američtí plavci v čele s největší hvězdou Ryanem Lochtem, si údajné přepadení policií v Riu vymysleli, přichází "dojemný" konec. Lochte se zřejmě pořádně vyspal a naladil na literární vlnu a vypustil do světa omluvu za to, že se s klukama prostě opili a dělali ostudu.

Tak si to zrekapitulujeme. Američtí plavci přišli s historkou, že když se taxíkem v Riu vraceli do olympijské vesničky, zastavili je ozbrojení lupiči převlečení za policisty. Na Lochteho měli namířit zbraň a okrást ho o peníze a další cennosti.

 

Jenže brazilská policie od samého začátku tvrdila, že plavci nic nenahlásili a že historka o přepadení jaksi nevykazuje mnoho pravdivých důkazů. Pochybovat začal i Olympijský výbor, který dokonce označil Lochteho příběh za vymyšlený.

 

 

Pak se ale objevilo video, na kterém byli repezentanti Spojených států zachyceni, jak v podnapilém stavu demolují zařízení na benzínové stanici. Tam pak skutečně policie přijela, ale skutečná.

 

Lochte se mezitím potichu z Brazílie vytratil, ale jeho kolegové Bentz a Conger byli před odletem zadrženi na letišti a začalo vysvětlování.

 

Jak se nakonec ukázalo, celá historka o "lupičích" a "okradených" plavcích byla pravdivá asi tak, jako kdyby Lochte trvrdil, že neumí plavat.

 

Člen zlaté štafety na 4x100 metrů v teple amerického domova nakonec usoudil, že lhaní bylo dost a na svůj twitter napsal omluvu, ve které slova jako "upřímnost" a "pochybení" působí stejně důvěrně, jako původní výmysl o přepadení.

 

Bravo chlapci, bravo. Přesně takovým způsobem budete určitě "dobrým" příkladem pro nadějné sportovce na celém světě.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program