Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rio 2016 to je cirkus

Komediant Lochte se omlouvá světu! Zahrál to na dojemnou notu

Ryan Lochte
Zdroj: Twitter

Horší už to snad skutečně být nemůže. Poté, co vyplulo na světlo světa, že američtí plavci v čele s největší hvězdou Ryanem Lochtem, si údajné přepadení policií v Riu vymysleli, přichází "dojemný" konec. Lochte se zřejmě pořádně vyspal a naladil na literární vlnu a vypustil do světa omluvu za to, že se s klukama prostě opili a dělali ostudu.

Tak si to zrekapitulujeme. Američtí plavci přišli s historkou, že když se taxíkem v Riu vraceli do olympijské vesničky, zastavili je ozbrojení lupiči převlečení za policisty. Na Lochteho měli namířit zbraň a okrást ho o peníze a další cennosti.

 

Jenže brazilská policie od samého začátku tvrdila, že plavci nic nenahlásili a že historka o přepadení jaksi nevykazuje mnoho pravdivých důkazů. Pochybovat začal i Olympijský výbor, který dokonce označil Lochteho příběh za vymyšlený.

 

 

Pak se ale objevilo video, na kterém byli repezentanti Spojených států zachyceni, jak v podnapilém stavu demolují zařízení na benzínové stanici. Tam pak skutečně policie přijela, ale skutečná.

 

Lochte se mezitím potichu z Brazílie vytratil, ale jeho kolegové Bentz a Conger byli před odletem zadrženi na letišti a začalo vysvětlování.

 

Jak se nakonec ukázalo, celá historka o "lupičích" a "okradených" plavcích byla pravdivá asi tak, jako kdyby Lochte trvrdil, že neumí plavat.

 

Člen zlaté štafety na 4x100 metrů v teple amerického domova nakonec usoudil, že lhaní bylo dost a na svůj twitter napsal omluvu, ve které slova jako "upřímnost" a "pochybení" působí stejně důvěrně, jako původní výmysl o přepadení.

 

Bravo chlapci, bravo. Přesně takovým způsobem budete určitě "dobrým" příkladem pro nadějné sportovce na celém světě.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 15:35

   Tom Belz - Kilimandscharo

   15:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   16:05

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   18:45

   RunTour – Ostrava

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:45

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   16:45

   RunTour – Ostrava

   17:00

   Weber Cup 2019

   19:30

   Magazín NBA Action (38)

   20:00

   UFC Main Event (4)

   20:50

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

Celý Program