kdo vyhraje?

Play-off FIFA COOL liga. O titul si to rozdá nejlepší šestka

Mezi postupujícími do play-off FIFA COOL ligy je také MorCaJs ze Sigmy Olomouc
Zdroj: sigmafotbal.cz
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
14.12. 2020 6:50
Téma:

Po 11 kolech základní části je jasno o šesti nejlepších hráčích, kteří postupují do play-off FIFA COOL ligy. V boji o tituj budou i přes vysoká očekávání chybět zástupci pražské Sparty a týmu Entropiq.

O víkendu se hrála dvě kola FIFA COOL ligy, které byly pro velkou část hráčů nesmírně důležitá, protože se mohlo rozhodnout o kompletní šestce hráčů postupujících do vyřazovací části. To se také stalo a kolo před koncem ligové části je o složení v play-off jasno. 

 

O play-off mohlo teoreticky před víkendovým dvojkolem stále bojovat všech dvanáct borců. Klíčový souboj spolu sehráli RIIJK z Entropiq a Marioooso99 z týmu Zicon Esports. V sérii dvou utkání nakonec první jmenovaný zvítězil 5:4 a udržel tak šance na play-off při životě. Dost mu ve zvýšení šancí pomohla i úvodní prohra Mikiho ze Sampi.

 

 

O šance na postup v devátém kole rychle přišli sparťané Caster a Emerickson i slovenský smolař Cristy, jelikož všichni své úvodní zápasy prohráli a tím šance na postup definitivně ztratili. Teoretická šance tak zůstala pouze Mariooosovi, RIIJKovi a Dalasovi (Teplice), kteří ale museli v osmém kole bodovat. 

 

RIIJK ale ztratil tři body s olomouckým MorCaJsem po prohře 3:5, Dalas nestačil na plzeňského DRMiho a jediný Marioooso99 dokázal překvapit T9Lakyho. Naděje všech však uhasly v moment, kdy M4TK0 z Bohemians získal bod proti lídrovi tabulky Seronovi (Sampi.Tipsport) a Miki získal klíčovou výhru nad sparťanem Emericksonem. 

 

 

Do play-off tedy postupují tito hráči: Seron (Sampi.Tipsport), DRMi10 (Viktoria Plzeň), MorCaJs (SK Sigma Olomouc), T9Laky (Viktoria Plzeň), M4TKO (Bohemians), Miki (Sampi.Tipsport). Ještě se však odehraje poslední 11. kolo, ve kterém trojice DRMi10, MorCaJs a T9Laky bude snažit o umístění na druhém místě, které zaručuje přímý postup do semifinále. 

 

Závěrečné kolo se odehraje v úterý 15. prosince od 18:00 a bude možné sledovat s živým komentářem na twitch.tv/playzonecz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program