video rekordní zápas

Kolik stojí fotbalová Brazílie? Šéf svazu prozradil čísla z jednání!

Téma:

Česká fotbalová reprezentace si prožije malý sen. Do Prahy přijede na konci března tým Brazílie. Není to zrovna levná záležitost. Šéf Fotbalové asociace ČR Martin malík prozradil, kolik „kanárci“ požadovali a jaké byly jejich další podmínky.

Původně se spekulovalo o tom, že by se Češi měli střetnout s Argentinou. Jenže narazili na zádrhel. Argentina nechtěla hrát na stadionu, který má kapacitu menší než 30 tisíc fanoušků. Ve hře byl zápas Argentiny ve Vídni a co se týče Česka, otevíraly se možnosti hrát v Norimberku nebo Drázďanech.


„Z hlediska logistiky, byla varianta Drážďan nejjednodušší a tak jsme i podnikli sérii kroků, včetně diskuse s UEFA. Ale Argentina za českými hranicemi stále byla záložní varianta,“ vysvětlil šéf svazu Martin Malík.


Nakonec se povedla domluva s Brazílií, které dvacetitisícová kapacita pražského Edenu nevadila. Důležité bylo, že se bude hrát v Praze. „Původní ekonomické požadavky Brazílie, které se pohybovaly v desítkách milionů korun jen za participaci na utkání byly mimo naše možnosti. Pak se nám to podařilo stlačit, ale i nyní je to rozhodně nejvyšší částka v moderní historii českého fotbalu, kterou utratíme za organizaci přátelského utkání,“ sdělil Malík.


Představy FAČR se pohybovaly na 12 milionech korun. Částka ale i tak musela být navýšena.


Dodnes tak nejsou ani známy ceny vstupenek na zápasy, zřejmě ale také budou nastaveny na rekordní výši. „Zatím nebyl časový prostor, abychom nastavili cenové relace vstupenek,“ dodal Martin Malík.

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program