Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video rekordní zápas

Kolik stojí fotbalová Brazílie? Šéf svazu prozradil čísla z jednání!

Zdroj: Nova Sport

Česká fotbalová reprezentace si prožije malý sen. Do Prahy přijede na konci března tým Brazílie. Není to zrovna levná záležitost. Šéf Fotbalové asociace ČR Martin malík prozradil, kolik „kanárci“ požadovali a jaké byly jejich další podmínky.

Původně se spekulovalo o tom, že by se Češi měli střetnout s Argentinou. Jenže narazili na zádrhel. Argentina nechtěla hrát na stadionu, který má kapacitu menší než 30 tisíc fanoušků. Ve hře byl zápas Argentiny ve Vídni a co se týče Česka, otevíraly se možnosti hrát v Norimberku nebo Drázďanech.


„Z hlediska logistiky, byla varianta Drážďan nejjednodušší a tak jsme i podnikli sérii kroků, včetně diskuse s UEFA. Ale Argentina za českými hranicemi stále byla záložní varianta,“ vysvětlil šéf svazu Martin Malík.

Lionel Messi za Argentinu
Zdroj: Profimedia

Nakonec se povedla domluva s Brazílií, které dvacetitisícová kapacita pražského Edenu nevadila. Důležité bylo, že se bude hrát v Praze. „Původní ekonomické požadavky Brazílie, které se pohybovaly v desítkách milionů korun jen za participaci na utkání byly mimo naše možnosti. Pak se nám to podařilo stlačit, ale i nyní je to rozhodně nejvyšší částka v moderní historii českého fotbalu, kterou utratíme za organizaci přátelského utkání,“ sdělil Malík.


Představy FAČR se pohybovaly na 12 milionech korun. Částka ale i tak musela být navýšena.

Neymar
Zdroj: Profimedia Neymar

Dodnes tak nejsou ani známy ceny vstupenek na zápasy, zřejmě ale také budou nastaveny na rekordní výši. „Zatím nebyl časový prostor, abychom nastavili cenové relace vstupenek,“ dodal Martin Malík.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:30 17:00

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

   18:45

   RunTour – Ostrava

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   20:05

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

 • Nova Sport 2

  • 16:35 17:05

   Rychlá kola (6)

   17:05

   Off-road Maraton (3)

   17:30

   Truck Racing Magazine (3)

   17:50

   Magazín NBA Action (37)

   18:20

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   20:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

Celý Program