přehled platů to byste se divili

Manažer extraligového klubu zveřejnil platy českých hokejistů!

Hokejový brankář
Zdroj: Profimedia
Hokejový brankář
Téma:

Když se podíváte do zámoří, tak je to jasné. Platy hokejistů jsou transparentní, NHL veřejně říká, kolik hvězdy berou a mluví se o milionech dolarů. České prostředí na to zatím hledá odvahu. Ale už se našli odvážlivci, kteří říkají věci narovinu. Platy svých hráčů odtajnil v rozhovoru pro iSport manažer Karlových Varů Miroslav Vaněk.

Mezi 25 hokejistů se rozdělí 2,2 milionu korun měsíčně. Každý z členů karlovarského A týmu tedy průměrně fakturuje téměř 90 tisíc korun! To jsou fakta, která prozradil karlovarský generální manažer pro Deník Sport. A pozor, mluvíme o aktuálně nejhorším týmu hokejové extraligy.

Když před třemi lety pátrali novináři po platech hokejistů, pomohla jim až nečekaná souhra náhod. V extralize se začaly trestat nafilmované pády a hokejisté odváděli za simulaci do zvláštního fondu pokutu ve výši 10% platu. Web aktuálně.cz zpracoval analýzu a vyšlo najevo, že průměrný plat hokejisty v nejvyšší soutěži je 140 tisíc korun měsíčně. Že se údaj blíží realitě, potvrdil i šéf extraligy Josef Řezníček.


Svého času měl nejlepší smlouvu v české nejvyšší soutěži gólman Milan Hnilička, který si podle zdrojů iSportu přišel v sezoně 2007-08 v dresu Bílých Tygrů Liberec na 7 milionů korun ročně. Měsíčně tedy fakturoval přes půl milionu korun.
Pokud půjdete na extraligový hokej, představí se vám na ledě 40 hokejistů, kteří v průměru vydělají za jeden zápas cca 25 tisíc korun. Věřte tedy, že opravdu vidíte milionovou show

I tak jsou hokejisté v české nejvyšší lize břídilové. Jeden z nejnižších platů v letošní NHL měl Jakub Nakládal. Smlouva v Carolině mu měla vynést 600 tisíc dolarů (tedy 15 milionů korun). Ale poté, co byl odeslán na farmu, slušné sumy se vzdal. V Evropě nebo v Rusku jde zřejmě vydělat podobný balík peněz. Hvězda, jakou je Jakub Voráček si před zdaněním vydělá 8,25 milionu dolarů ročně - tedy 206 milionů korun. Za jeho plat by v extralize mohly slušně fungovat čtyři nadprůměrné kluby.

Jenže pozor. NHL také chce pořádnou disciplínu a pokud se dostanete k disciplinárce, zle pykáte. Radko Gudas přišel po nedávném faulu na Austina Czarnika přišel o 6 zápasů, neboli 6 milionů korun! To je roční plat největší hvězdy v extralize.

Hokejová extraliga ale není zase tak špatná adresa. Každoročním zvykem slovenského klubu ze Žiliny je také zveřejňování platů. Tam mohly fakturovat 4000 euro měsíčně (105 tisíc korun) jen největší hvězdy. Průměrný hokejista měl polovic.

Ale důležité je, že šéfové klubu platí. Takový Slovan Bratislava v letošní sezoně KHL má velké problémy a podle reportáže webu denik.cz hráči neviděli peníze od léta...

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

BANKROT A DLUHY: Slavní sportovci a jejich hospodaření. 'Musel jsem prodat svoji medaili!' přiznal známý olympionik

SVATBA, PENÍZE, PINGLOVÁNÍ. Vladimír Růžička prodal vilu, aby mohl žít v novém s mladou milenkou!

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   09:05 10:00
   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

   15:35

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program