Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 6. 2018
fotbalové léto

Koho by chtěla fotbalová Slavia? Lovit chce i na mistrovství světa!

Cíle fotbalové Slavie
Zdroj: Profimedia
Cíle fotbalové Slavie

Pamatujete? Loni to lítalo! Danny, Sobol, Altintop, Jugas, Rotaň… Nakonec i Stoch či Necid! A letos v létě? Ticho po pěšině. Je to tak, že v Edenu opravdu nejsou peníze? Nebo má nový trenér Jindřich Trpišovský trochu jiné plány?

Zatím jedné jméno, o kterém se trochu více mluví, je liberecký bek Vladimír Coufal. Slavia ho chce z jednoduchého principu: projevila o něj zájem konkurenční Sparta. Ale hotové stále není nic.


To se spíš mluví o čištění kádru, odchodech. Nové angažmá si měli podle květnových zpráv českých médií třeba Simon Deli, Eduard Sobol a dokonce i Tomáš Necid.

Peter Olyainka jako hvězda belgické ligy v Zulte Waregem
Zdroj: Profimedia Peter Olyainka jako hvězda belgické ligy v Zulte Waregem

Ale nové tváře a posily? Zdá se, že i Slavia tentokrát kouká hlavně na peníze. „Chápu přirozenou natěšenost a očekávání fanoušků, ale jakkoliv by se nám líbil například Peter Olayinka, tak za 8 milionů euro ho fakt nekoupíme. Takže znovu zadání nových majitelů - finance, trpělivost, profesionalita. Klid, to dáme. Někdo přijde,“ vzkazuje s úsměvem obci fanoušků šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

Mimochodem, Olayinka hrál ještě předloni za Duklu a tehdy byla jeho tržní cena podle specializovaného webu Transfermarkt na 700 tisících euro. Dnes je téměř čtyřnásobná. Stačila jedna sezona, ve které nigérijský útočník zaválel v dresu Zulte Waregem.

Peter Olayinka ještě v dresu Dukly v utkání se Slavií
Zdroj: Profimedia Peter Olayinka ještě v dresu Dukly v utkání se Slavií

Slavia si ale počká i na fotbalové mistrovství světa. „Usilujeme o hráče, který si zahraje MS. A třeba jím bude. Nerad bych vyvolal naděje, které se nenaplní. Ale děláme maximum. A spekulace baví, ne?“ hraje si s fanoušky Tvrdík.


A řeč už asi není o Viktorovi Claessenovi, který patří do švédského výběru a Slavia jej delší čas sledovala. „Chtěli jsme ho. Tehdy i dnes. Dušan Uhrin mel kdysi velkou pravdu. Měli jsme posílit ze Švédska, ne ze Slovenska. Bohužel bez ohledu na výši zdrojů již dnes přestup do Slavie není téma. Hráč má nabídky z Německa i Britských ostrovů. A jestli mu vyjde MS. Omluva. Byl by TOP!!!“ Claessenova cena je dnes na 8 milionech euro.

Viktor Claesson v utkání s Peru
Zdroj: Profimedia Viktor Claesson v utkání s Peru

Nejbližší zápas čeká pražskou Slavii až 29. června, kdy v česko-slovenském Superpoháru změří síly se Slovanem Bratislava. A třeba už tam bude jasněji.

ram TN.cz