video noc v nba

Kdo zastaví Curryho? Rozhodl parádní trefou a má další rekord!

Skvělý, famózní, brilantní. O Stephenu Currym se NBA stále mluví jen v superlativech. A není se čemu divit. Hvězda Golden State si zámořskou soutěž zcela podmaňuje, což dokázala i v posledním utkání na půdě Oklahomy. Curry zařídil úřadujícímu šampionovi výhru 121:118 po prodloužení.

Je těžké ho nechválit. Sedmadvacetiletý rozehrávač kromě toho, že střílí obrovské množství bodů, navíc svými schopnostmi dokáže zvedat diváky na stadionu a fanoušky u televizních obrazovek ze sedadel. To se mu ostatně povedlo i proti Oklahomě.

Na tabuli svítil nerozhodný stav 118:118 a do konce prodloužení už nezbývala ani vteřina. Curry se proto odhodlal ke střele z velké dálky. A vyšlo to! Jeho koš 0,6 sekundy před závěrečnou sirénou rozhodl o dalším triumfu Warriors. Vítěznou trojkou navíc přinutil historiky znovu přepisovat rekordy.

Curryho vítězná trojka
Zdroj: profimedia.cz Curryho vítězná trojka

Šlo totiž už o dvanáctou Curryho trojku v utkání, čímž vyrovnal další rekord NBA. Ten dosud držel Kobe Bryant s Donyellem Marshallem. V této sezoně má na kontě celkem 288 trojek, čímž už vylepšil vlastní maximum z minulého ročníku. A to má před sebou k dobru ještě 24 zápasů! Navíc pokračuje ve své rekordní sérii zápasů, ve kterých dokázal alespoň jednu tříbodovou střelu proměnit. Už je na čísle 129.

TAKÉ ČTĚTE:

Přitom stačilo málo a všechno mohlo být jinak. Byla to totiž domácí Oklahoma, která mohla zápas rozhodnout. Poslední útočnou akci ale pokazila, míč se následně dostal ke Currymu, který znovu prokázal svou genialitu. Vyhráli Warriors kteří jako první tým od sezony 1987/1988 zajistili již v únoru účast v play-off.