Krásné vzpomínky

Kobe na Oscarech! Lee vyjádřil úctu oblekem, Cherry mu věnoval sošku

Spike Lee vyjádřil oblekem úctu Kobemu Bryantovi
Zdroj: Profimedia
Téma:
NBA

Dojemnou chvilku přineslo předávání Oscarů. Americký filmový režisér Spike Lee zavzpomínal na nedávno zesnulého basketbalistu Kobeho Bryanta. Na 92. ročník udílení filmových cen v Los Angeles přišel syn hudebníka Billa Lee oblečen v purpurově-zlatém obleku Gucci s výšivkou číslice dresu legendy NBA.

Letošní udílení Oscarů nepřineslo jen předávání sošek. V hollywoodském divadle Dolby v Kalifornii přítomní vzdali hold Kobemu Bryantovi, který před více jak týdnem zemřel při havárii vrtulníku. V pozadí nezůstal ani filmový režisér Spike Lee, který uctil památku basketbalisty svým outfitem.

 

Na červeném koberci se Lee předvedl ve fialově-zlatém obleku. Právě v barvách, které Bryant oblékal u Lakers. Výrazným prvkem se stalo číslo 24, které zdobilo dres basketbalisty.

Hvězdný režisér měl číslici vyšitou na klopách a na zádech svého obleku. Za doplňky zvolil výrazné brýle a klobouk, taktéž ve fialovém odstínu. Ani obuv se nevymykala odkazu na Bryanta. Americký režisér obul tenisky značky Nike, přesněji model „Nike Kobe 9 Elite Strategy“.

Lee ale není jen velkým fanouškem basketbalu a Bryanta. Režiséra a hráče Lakers pojila společná minulost. Lee natočil o Bryantovi dokument s názvem „Kobe Doin Work“, který se zaměřuje na jeden den legendy NBA v sezóně 2007-2008.

 

Sport ale není jediné spojení mezi Leem a Bryantem. Oba jsou i držitelé Oscara. Kobemu Bryantovi se ocenění povedlo získat v roce 2018. Cenu Akademie získal za scénář krátkého animovaného filmu „Dear basketbal“, kde popisuje své basketbalové začátky a lásku k tomuto sportu. Spike Lee byl ohodnocen v roce 2019. Zlatou sošku rytíře držící meč dostal za nejlepší adaptovaný scénář k filmu „BlacKkKlansman.“

Lee se na předávání cen ve vzpomínkovém obleku nepředstavil poprvé. Minulý rok uctil památku zpěváka Prince Rogerse Nelsona. Tehdy jeho oblek zdobil zlatý náhrdelník se symbolem Prince.

 

Na Bryanta nezapomněl ani filmový režisér Matthew Cherry, který zvítězil ve stejné kategorii jako Bryant. „Toto ocenění je věnováno Kobemu. Ať máme všichni stejné jednání jako měl on,“ pronesl po získání ceny.

az TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program