Krásné vzpomínky

Kobe na Oscarech! Lee vyjádřil úctu oblekem, Cherry mu věnoval sošku

Spike Lee vyjádřil oblekem úctu Kobemu Bryantovi
Zdroj: Profimedia
Téma:
NBA

Dojemnou chvilku přineslo předávání Oscarů. Americký filmový režisér Spike Lee zavzpomínal na nedávno zesnulého basketbalistu Kobeho Bryanta. Na 92. ročník udílení filmových cen v Los Angeles přišel syn hudebníka Billa Lee oblečen v purpurově-zlatém obleku Gucci s výšivkou číslice dresu legendy NBA.

Letošní udílení Oscarů nepřineslo jen předávání sošek. V hollywoodském divadle Dolby v Kalifornii přítomní vzdali hold Kobemu Bryantovi, který před více jak týdnem zemřel při havárii vrtulníku. V pozadí nezůstal ani filmový režisér Spike Lee, který uctil památku basketbalisty svým outfitem.

 

Na červeném koberci se Lee předvedl ve fialově-zlatém obleku. Právě v barvách, které Bryant oblékal u Lakers. Výrazným prvkem se stalo číslo 24, které zdobilo dres basketbalisty.

Hvězdný režisér měl číslici vyšitou na klopách a na zádech svého obleku. Za doplňky zvolil výrazné brýle a klobouk, taktéž ve fialovém odstínu. Ani obuv se nevymykala odkazu na Bryanta. Americký režisér obul tenisky značky Nike, přesněji model „Nike Kobe 9 Elite Strategy“.

Lee ale není jen velkým fanouškem basketbalu a Bryanta. Režiséra a hráče Lakers pojila společná minulost. Lee natočil o Bryantovi dokument s názvem „Kobe Doin Work“, který se zaměřuje na jeden den legendy NBA v sezóně 2007-2008.

 

Sport ale není jediné spojení mezi Leem a Bryantem. Oba jsou i držitelé Oscara. Kobemu Bryantovi se ocenění povedlo získat v roce 2018. Cenu Akademie získal za scénář krátkého animovaného filmu „Dear basketbal“, kde popisuje své basketbalové začátky a lásku k tomuto sportu. Spike Lee byl ohodnocen v roce 2019. Zlatou sošku rytíře držící meč dostal za nejlepší adaptovaný scénář k filmu „BlacKkKlansman.“

Lee se na předávání cen ve vzpomínkovém obleku nepředstavil poprvé. Minulý rok uctil památku zpěváka Prince Rogerse Nelsona. Tehdy jeho oblek zdobil zlatý náhrdelník se symbolem Prince.

 

Na Bryanta nezapomněl ani filmový režisér Matthew Cherry, který zvítězil ve stejné kategorii jako Bryant. „Toto ocenění je věnováno Kobemu. Ať máme všichni stejné jednání jako měl on,“ pronesl po získání ceny.

az TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   16:55 18:55
   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

Celý program