Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2017
extrémní seskok zakázaná akce

Kluci se převlékli za dělníky a tajně skočili z budovy v Praze!

Zdroj: gopro.com

Utajená akce dvou basejumperů v sobotu nad ránem mohla šokovat kolemjdoucí u pražského mrakodrapu V Tower. Ti seskočili z výšky 104 metrů a než se jim otevřel padák, letěli skoro tři vteřiny volným pádem! Celou akci navíc natočili na videokameru.

Policie, která stála kousek od jejich šíleného kousku ani nezasahovala, protože si prý myslela, že se jednalo o reklamní akci.

 

Jenže Karel Bejšovec a Karel Klíma potají vylezli na rozestavěný mrakodrap a skočili po hlavě dolů! Jakmile dopadli na předem vytyčené místo, urychleně zmizeli v zaparkované dodávce.

 

"A jen čekali, co se bude dít. Policisté křižovali zleva doprava, ale nevěděli, jak mají reagovat. Viděli, že někdo skočil, přistál, tak už tomu později nevěnovali pozornost. Mysleli, že je to povolené v rámci nějaké reklamní kampaně,“ popisuje Bejšovec.

 

Usmívá se, protože je vlastně hodně k smíchu, že policisté byli nejbližšími svědky tohoto kousku. On se odehrál v utajení, neboť ilegalita k basejumpům patří. Těžko totiž kdokoliv svolí, aby si dobrodruzi jen tak skočili z rozestavěného (i klidně postaveného) mrakodrapu.

Karej Bejšovec a Karej Klíma
Zdroj: gopro.com

„Žádný bezpečák to nepovolí. To neexistuje. Přitom jde o sport, který je víc a víc populární, má svá pravidla, aby byl bezpečný. Jenže to nevysvětlíte,“ říká Bejšovec. I proto musela být akce dopředu do detailů připravená, aby žádný průšvih nevznikl.

 

Akce se musela konat doslova v utajení a tak se Klíma s Bejšovcem převlékli do pracovního oblečení, aby si dělníci mysleli, že jde o kolegy. Padáky si schovali pod reflexní vesty a vyrazili na stavbu, kde výtahem vyjeli do nejvyššího patra.

 

„Ač to vypadá bláznivě, tak akce byla dobře připravená. Měli jsme i lidi v ulicích, kteří hlídali dopravu, kdyby něco jelo na kruhových objezdech poblíž. Záměrně jsme skákali v sobotu, kdy doprava i stavba je v určitém útlumu. Nechtěli jsme nikoho ohrozit,“ říká Bejšovec.

 


Jenže můžete si vymyslet dokonalý scénář a stejně se v něm objeví nějaký zádrhel. Pro Bejšovce a Klímu přišel už ve chvíli, kdy se ke stavbě blížili. Najednou z auta viděli, že je kolem nějak moc policistů i policejních aut. Jsme snad prozrazeni? divili se. Až když stáli na střeše, pochopili. Poblíž stavby se konal politický mítink, který strážci zákona zajišťovali.
Už ale nebylo cesty zpět, takže 3, 2, 1 skok! A z policistů se stali diváci, kteří na živo viděli úchvatný kousek!

TN.cz