Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

mistrovství světa škoda kluci

Kluci bojovali jako lvi! Česká dvacítka ale na Kanadu nestačila

Česká hokejová reprezentace 20
Zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do 20 let s Kanadou 3:5. Svěřenci trenéra Jakuba Petra vyhráli v Montrealu zásluhou branky Davida Kašeho první třetinu, ale favorizovaní Kanaďané ve druhé dvacetiminutovce zápas otočili ve svůj prospěch. Češi si tak připsali čtvrtou porážku v pátém utkání na turnaji a obsadí konečné šesté místo.

Mužstvo vedené kapitánem Filipem Hronkem tak nedokázalo ukončit čekání na další českou medaili na juniorském šampionátu. Naposledy reprezentace uspěla v roce 2005, kdy Češi získali bronz. Od té doby nedokázali postoupit do semifinále.

Český tým nastoupil do klíčového utkání turnaje se Škarkem v brance. Sedmnáctiletý jihlavský talent měl od úvodní minuty více práce než jeho protějšek Ingram, složité situace však řešit nemusel. Očekávaný tlak domácích hráčů totiž nepřišel.

V 10. minutě si Češi zahráli první přesilovou hru, gólově se však prosadit nedokázali. Stejně jako následně Kanaďané při Zbořilově vyloučení. Bezbrankový stav se změnil v 17. minutě, kdy Kaše využil nečekaného odrazu puku od hlavního rozhodčího Kubuše a pohotovou střelou otevřel skóre.

Druhá třetina patřila Kanadě. Hronkovo vyloučení sice domácí nevyužili, ale ve 24. minutě již vyrovnal před Škarkem osamocený Speers. Následně trefil Roy horní tyč, ale ve 28. minutě již Kanaďané vedli. Špatné postavení českých hráčů na buly využil Stephens a překonal Škarka podruhé.

Český tým byl pod velkým tlakem, přesto se mu podařilo vyrovnat. Šoustal vzal v přečíslení dva na jednoho zakončení na sebe a první střelou ve druhé třetině překonal Ingrama. Ve 29. minutě se jednalo celkově o pátou českou střelu v zápase.

Kanaďany ale vyrovnání nezastavilo, dále diktovali tempo a opět se dostali do vedení. Aktivní Stephens sice ještě trefil tyč, obránce Chabot ale o pár vteřin později mířil přesně.

Ve 42. minutě byl blízko vyrovnání Nečas, Ingram si však s jeho pokusem poradil a jeho spoluhráči si následně poprvé vypracovali dvoubrankové vedení. Škarka překonal po rychlé přihrávce zpoza branky Gauthier. Češi nerezignovali a pohotově dorážejícímu Stránskému se podařilo opět snížit, jenže o 43 vteřin později přidali Kanaďané další branku. A střelcem byl opět Gauthier.

Tentokráte již Kanaďané dvoubrankový náskok udrželi a v semifinále se utkají se Švédskem, druhou dvojici tvoří USA a Rusko.

mm ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

 • Nova Sport 2

  • 16:20 16:50

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

   17:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program