hokej Juniorská extraliga

Vyřazené kluby vyhrožují soudem, zastal se jich i David Pastrňák!

Vyřazené hokejisty podpořil David Pastrňák
Zdroj: Profimedia, Facebook, VHK ROBE Vsetín
Téma:

Extraligu hokejisté na ledě zachránili, přesto ji musí opustit. Juniorské týmy Havířova, Přerova a Vsetína doplatily na změnu pravidel a z nejvyšší ligy se musí poroučet. Proti rozhodnutí se odvolaly k arbitrážní komisi a v případě neúspěchu vyhrožují i soudem. A podporující vzkaz jim poslal ze zámoří i odchovanec Havířova David Pastrňák.

„Rozhodnutí o vyřazení tří klubů v průběhu rozehrané soutěže je chybné, nekompetentní a hrubě poškozující konkrétní hokejové kluby. Svaz likviduje mládežnický hokej, jeho kroky jsou nepromyšlené, nedotažené a nikdo za to nenese žádnou zodpovědnost,“ stojí v tiskové zprávě vyjádření prezidenta Havířova Jaroslava Mrowiece.

„Kroky svazu vážně ohrožují výchovu mladých talentů u nás. Jen u extraligy juniorů se jedná o čtvrtou změnu pravidel od roku 2015. To klubům a jejich partnerům znemožňuje koncepční práci a samotným hráčům komplikuje jejich hokejový rozvoj,“ přidal se jednatel Přerova Tomáš Pluháček.


A stejný názor má i jednatel Vsetína Daniel Tobola. Podle něj tímto rozhodnutím svaz znevážil celý český hokej. „Na rozvoj mládežnického hokeje jdou do našich klubů významné prostředky z veřejného sektoru, tedy z Ministerstva školství, krajů a měst a také spousta peněz od soukromých sponzorů a samotných rodičů mladých hokejistů. Tyto prostředky jsou rozhodnutím svazu zásadně ohroženy,“ doplnil Tobola.


Podporující vzkaz poslal ze zámoří i David Pastrňák. Ten je odchovancem AZ Havířov. „Chtěl bych říct, že by bylo moc fajn, kdyby i nadále v mém mateřském klubu zůstala nejvyšší juniorská liga v republice, ze které je chtějí ostatní kluby z Česka vyloučit. Aby i nadále se mohli mladí kluci učit hrát hokej tam, kde jsem vyrůstal i já,“ vyjádřil se na videu.


Všechny tři kluby už i vyčíslily případné škody a dosáhly na částku 10 milionů korun. Je tedy logické, že pokud u arbitrážní komise neuspějí, obrátí se na soud.


To vše kvůli pravidlům, které svaz upravil v únoru. To se rozhodl pro zúžení extraligy o šest týmů. Kromě Havířova, Přerova a Vsetína se jedná ještě o Olomouc, Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou.


Vsetím a Havířov se brání úspěchy v této sezoně. Oba celky postoupily do play off a tak nevidí důvod, proč by měly spadnout do nižší ligy. „Všechny tři kluby shodně konstatují, že v principu nejsou proti záměru zúžit počet týmů juniorské extraligy, musí se tak však stát výhradně na základě sportovních kritérií a výsledků a podle včas a jasně nastavených pravidel,“ uvádí v tiskové zprávě.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program