až to skončí

Kluby v Premier League rozjely akci. Zdravotníkům dají sto tisíc lístků

Fanoušci Brightonu
Zdroj: Profimedia
Fanoušci Brightonu
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Zdravotnický personál po celém světě to nemá v těchto dnes vůbec snadné. Klub z anglické Premier League Brighton and Hove Albion se proto rozhodl nastartovat kampaň, jejíž cílem je darovat 100 000 vstupenek na fotbalové zápasy až se začnou hrát, aby se hrdinové současné doby měli do budoucna na co těšit.

V době šířícího se koronaviru to mají zaměstnanci ve zdravotnictví opravdu těžké. Kromě vážných případů se musí věnovat i spoustě lidí, kteří vyžadují ošetření, aniž by ho potřebovali, a tak je jejich práce náročnější více než jindy.


To už si uvědomilo mnoho sportovců, kteří proto nabízejí zdarma ubytování, přispívají na zdravotnictví finančně, či darují nedostatkový materiál.Nyní se svou troškou do mlýna přispěl i klub Brighton and Hove Albion. Ten se rozhodl zdravotnickému personálu darovat tisíc vstupenek na své zápasy a vyzval ke stejnému kroku i ostatní týmy.

"Plně chápeme, že fotbal je teď poslední věc na kterou kdokoliv myslí, ale cítíme, že tohle je alespoň malá možnost, jak ocenit zdravotnický personál, který v předních liniích bojuje ve jménu nás všech a chceme jim nabídnou něco, na co se mohou do budoucna těšit," uvedl pro klubový web ředitel klubu Paul Barber.


"Pokud každý z 92 klubů (standardní počet týmů ve čtyřech nejvyšších anglických soutěžích, v současnosti jich je 91 - pozn. redaktora) věnuje průměrně tisíc lístků a FA daruje na reprezentační zápasy, a když se přidají i týmy ze skotské a irské ligy, můžeme snadno překonat hranici sta tisíc lístků pro tyto hrdiny," doplnil dále Barber.

Výzvu Brightonu přijal Bournemouth, který už také slíbil darovat příští sezonu minimálně 1 000 vstupenek. Dá se očekávat, že další kluby se brzy přidají.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:30

   Házená: Frisch Auf! Göppingen - Füchse Berlin

   14:30

   SkiTour 2020 - ohlédnutí

   14:45

   Zvedni se z gauče (1)

   15:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:40

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:40

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

Celý Program