sto čistých kont

Klub ligových brankářů má nového člena! Vaclík vychytal stou nulu

Tomáš Vaclík během zápasu, kdy vychytal své sté čisté konto
Publikováno 30. 6. 2020

Klub ligových brankářů je prestižní skupina pro gólmany, kteří v prvních ligách nasbírají alespoň 100 čistých kont a právě stý zápis tohoto typu si připsal Tomáš Vaclík díky výhře jeho Sevilly 3:0 v Leganes.

Čistá konta začal Vaclík sbírat ve Viktorii Žižkov, poté jimi pomáhal pražské Spartě, následně trápil střelce ve švýcarské lize, když hrál za Basilej a stovku čistých kont dokonal díky dvěma sezonám ve španělské Seville.

Reprezentační brankář si ve španělsku vybojoval místo brankářské jedničky a svou Sevillu táhne za skvělým ligovým umístěním. V úterý andaluský tým vyhrál 3:0 na půdě Leganes.

Sevilla byla favoritem a svou roli naplnila. Oliver Torres rozhodl o vítězství dvěma góly v prvním poločase, v druhé půli přidal třetí branku ještě El Haddadi. Vaclík si své sté čisté konto vybojoval díky třem úspěšným zákrokům.