vršovická dobročinnost

Klokani z Ďolíčku pomáhají klokanům v Austrálii, pořádají sbírku

Bohemians pořádá sbírku na australské klokany
Zdroj: Profimedia, koláž tn.cz
Bohemians pořádá sbírku na australské klokany
Téma:

Hráči Bohemians 1905 vstoupí do jarní části fotbalové Fortuna ligy v neděli vršovickým derby se Slavií. Při této příležitosti odstartují klokani dobročinnou sbírku na pomoc Austrálii, kde na přelomu loňského a letošního roku požáry demolovaly přírodu, zabily miliony zvířat a vyžádaly si desítky lidských obětí.

Symbolem pražské Bohemky je klokan, takže náklonnost klubu k Austrálii je pochopitelná. Proto se ve Vršovicích rozhodli finančně přispět na napravení škod způsobených ničivým ohněm.


Lidé mohou pomoci zakoupením magazínu Klokan, čímž přispějí na Austrálii dvacet korun. Přispívat se může i pitím nápojů. Ty dostanou diváci v plastových kelímcích, které jsou zálohované padesátikorunou. Pokud si lidé kelímek odnesou jako suvenýr, nebo jej vhodí do speciální bedny k tomu určené, poputuje oněch 50 Kč do Austrálie.


Dále mohou lidé přispět zakoupením památečních suvenýrů, posláním peněz na účet, či vhozením peněz do kasičky na stadionu. Klub také věnuje dvě koruny za každého návštěvníka vršovického derby.

Fotbalisté Bohemians se tak přidali k mnoha dalším sportovcům, mezi nimiž vynikají především tenisté. Spousta z nich totiž přispívala stovkami dolarů za každé eso. Někteří tenisté zase věnovali peníze vyhrané na turnajích.

 

Například Alexander Zverev přislíbil 10 tisíc australských dolarů za každou výhru na Australian Open, a jelikož došel až do semifinále, znamenalo to celkově 50 000 dolarů (přibližně 770 000 Kč).

Související témata:
sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:30 21:15

   NHL: Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings

   21:15

   Marek Hyka - Hlavou dolů (5)

   21:25

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   21:55

   NHL – akce měsíce

   22:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

   00:45

   Element (407)

 • Nova Sport 2

  • 18:55 20:55

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   20:55

   Fotbal: Lille OSC - Olympique Marseille

   22:55

   UFC Reloaded (14)

   23:50

   UFC Reloaded (15)

   00:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (5)

   01:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

Celý Program