Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2015
nova sport 2 golfový zážitek

KLM Open: Špička evropského golfu už dnes na NOVA Sport 2!

Miguel Ángel Jiménez
Zdroj: Profimedia

Již dnes odpoledne startuje v Nizozemí špičkový evropský turnaj golfové série European Tour! Milovníci golfu si přijdou skutečně na své. K vidění budou nejlepší evropští golfisté včetně několika vítězů tohoto klání z minulých ročníků.

Tradice golfového turnaje KLM Open je předlouhá. Poprvé se zde milovníci greenů sešli už v roce 1912. Tehdy byl nejlepší Angličan George Pannell, který si o deset let později vítězství zopakoval.

 

I poslední léta jsou pod nadvládou anglického golfu. Od roku 2004 se borci z této země radovali z výhry na KLM Open šestkrát.

 

Anglický golf má bohaté zastoupení i v letošním ročníku, za pozornost stojí ale i řada hráčů z jiných evropských zemí. O vítězství zde totiž bude bojovat několik úspěšných golfistů z minulých let. Za všechny jmenujme Martina Kaymera, kterému nizozemský turnaj patřil před pěti lety a který v současnosti klepe na dveře TOP 20 světového golfového žebříčku.


 

Chybět nebude ani žijící legenda golfového sportu. Španěl Miguel Ángel Jiménez má na svém kontě už jednadvacet turnajových vítězství z evropské tour.

 

Tak nezapomeňte. Turnaj KLM Open můžete sledovat už dnes na stanici NOVA Sport 2. Nejprve od 13:30 souhrn dopoledního dění a posléze od 15:30 přímý přenos dalšího průběhu. Kompletní program stanice najdete ZDE.

 


 

TN.cz