Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

boxer i otec zvládá oboje

Kličkova proměna č. 2: Milující táta v ringu, krásná snoubenka šílela!

Vladimir Kličko jako otec i boxer
Zdroj: Profimedia

Vladimir Kličko, to není jen jeden z nejslavnějších boxerů všech dob, ale už nějakou dobu také otec od rodiny. Právě o jeho nejbližších se hodně mluvilo po jeho předloňské porážce s Tysonem Furym. Ukrajinský bijec si ale od rodiny ještě jednou odskočil.

Bylo to koncem listopadu 2015, kdy Vladimir Kličko utrpěl v německém Düsseldorfu nečekanou porážku od Tysona Furyho. Velký král světového boxu tak přišel po dlouhých letech o svůj trůn.
 

Nebyly to ale jen množící se šrámy po ranách od britského boxera, které silného Ukrajince připravily o pásy. Německý Bild tenkrát přišel s další teorií. Rok předtím totiž přišla na svět malá Kaya Evdokia, dcerka Vladimira a jeho snoubenky Hayden.
 

V tu chvíli boxer ve svém životě přehodil priority. Ač si to sám možná ještě nechtěl připustit, začalo to být znát na jeho výkonech. Bryanta Jenningse nedlouho poté sice porazil, ale "jen" na body.
 

Pak přišlo dlouhé odloučení od rodiny spojené s přípravou na bitvu proti Furymu. Ta byla navíc o několik týdnů odložena kvůli zranění Ukrajince.
 

Připomeňte si klíčové okamžiky zápasu Joshua vs. Kličko:Jediný kontakt s rodinou měl Kličko přes Skype. Vladimir nemohl být u toho, jak jeho dcerka roste.

Vladimir Kličko s rodinou
Zdroj: Profimedia Vladimir Kličko s rodinou

 

Jak moc mu rodina chyběla, potvrdil ostatně i sám Kličko po  zápase. "Po dlouhém soustředění můžu být konečně zase s rodinou. Těším se na společné Vánoce a první narozeniny mojí dcerky," přiznal.
 

Ty už neslavil s Hayden a Kayou jako mistr světa. Na první místo se dostala rodina. A jeho žena to dokázala ocenit: "Pro mě nikdy nebude poražený. Dokázal toho v životě moc. Budu na něj vždy hrdá a vždy při něm budu stát. Je to můj šampión," přiznala.
 

Ale Vladimira to přece jen ještě jednou přitáhlo do ringu. Mezi provazy se objevil ve Wembley, před devadesáti tisíci diváků. S Anthonym Joshuou prohrál, podle mnohých však se vztyčenou hlavou.

Kličkova snoubenka Hayden s dcerkou Kayou
Zdroj: Profimedia Kličkova snoubenka Hayden s dcerkou Kayou

A jeho rodina byla s ním. Hayden pár hodin před samotným zápasem pověsila na svůj twitter fotku Vladimira a připsala "Jdeme na to!"

Poctivě fandila i v bezprostřední blízkosti ringu. Video, jak prožívala rozhodující okamžiky duelu, obletělo svět. Nejraději by v tu chvíli možná vběhla mezi provazy a pustila se do britského soupeře sama.

 

 

Teď má Kličko před sebou velké rozhodování. Bude odveta s Joshuou, nebo pověsí boxerské rukavice na hřebík? Jisté je asi jen to, že ať se rozhodne jakkoliv, Hayden bude stát při něm. 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 03:15

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cliff Diving World Series - Portugalsko

 • Nova Sport 2

  • 01:15 03:00

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   09:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   10:00

   Element (390)

   10:15

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   10:45

   Main Event (4)

   11:35

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

Celý Program