Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Boj o extraligu

Kladno využilo druhou šanci a je v baráži. Jágr má pro účast splněno!

Jaromír Jágr
Zdroj: ČTK

Po dnešku už známe všechny účastníky hokejové baráže. O postup do extraligy bude bojovat Kladno, které v pátém zápase semifinálové série vyřadilo České Budějovice a také Karlovy Vary, které porazily Slavii 4:0 na zápasy. Českou nejvyšší soutěž bude chtít naopak zachránit Litvínov s Jihlavou.

Kladno vstoupilo do semifinálové série výborně. Z Českých Budějovic, kde vzájemná konfrontace začínala, si odvezlo nečekaně dvě výhry. Tu třetí přidalo doma, ale ve čtvrtém zápase zaváhalo. Možná i trochu takticky, kvůli Jaromíru Jágrovi. Ten pro to, aby si případnou baráž zahrál, musel doufat, že Rytíři s Motorem alespoň jednou prohrají, aby dosáhl patnácti startů za kladenský tým, jenž jsou dle pravidel nutné na to, aby mohl v bojích o extraligu vůbec nastoupit. Už má ale splněno. Nicméně ho stále limituje zranění kolene.

 

 

Série se dnes vrátila do Českých Budějovic, kde se Kladno ujalo rychlého vedení 2:0 a to už v první třetině. Nejprve potrestal zaváhání českobudějovického gólmana Adam Kubík, který o šest minut později navíc vyřešil situaci dva na jednoho nejlépe, jak mohl. Přesně přihrál Klozovi a právě ten byl tím, kdo zvyšoval.

 

České Budějovice, které se musely obejít bez celkem třech distancovaných hráčů, inkasovaly po chybné rozehrávce v obraně na začátku druhé části třetí branku. Tu dal Matěj Pekr, který trefil mezeru mezi Kváčovými betony. Poté Motor vyměnil strážce své brány. Šanci dostal náhradník Ondřej Bláha.

 

I ve třetí části Kladno udeřilo. Přečíslení zakončil Daniel Kružík, který zvýšil už na 4:0. O minutu později však přišla odpověď, když zkušený Václav Nedorost skóroval v oslabení. Motoru se ještě podařilo snížit na rozdíl dvou branek, jmenovitě Michalu Bártovi. Tři a půl minuty před koncem odvolal domácí tým brankáře, ale při hře v šesti inkasoval do odkryté klece. Na konečných 5:2 pečetil postup Rytířů Petr Štindl.

 

 

Už před zápasem Kladna a Českých Budějovic bylo známo, jaké ostatní týmy budou v letošní baráži hrát. Z WSM ligy je to její celkový vítěz HC Energie Karlovy Vary, tedy tým, který se pokusí po loňském sestupu vrátit mezi elitu. Z extraligy jsou to pak její dva nejhorší celky, tedy HC Verva Litvínov a HC Dukla Jihlava.

 

Účastníci baráže, kteří budou bojovat o záchranu: HC Verva Litvínov a HC Dukla Jihlava.


Účastníci baráže, kteří budou bojovat o postup: HC Energie Karlovy Vary, Rytíři Kladno.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program