Kladno vyhrálo bez problémů, Jihlava se na třetí bod nadřela

Spokojený tým Jihlavy i s realizačním týmem
Skok Aleš
Aleš Skok
6.4. 2021 20:50

Semifinále druhé nejvyšší české soutěže možná brzy skončí. Třetí vítězství v sérii si totiž připsalo i Kladno a Jihlava. Ve středu tak mohou oba celky postoupit do finále.

V první třetině mezi Porubou a Kladnem branka nepadla, ale po změne stran se radoval domácí celek. Z dorážky se radoval Marek Špaček. Jenže Rytíři dokázali skóre otočit ještě ve druhé třetině.

Nejprve se do šibenice trefil Nicolas Hlava a 18 sekund před odchodem do kabin se prosadil po šťastném odrazu kotouče Antonín Melka.

Ve třetí třetině hosté rozhodli. K odraženému kotouči se dostal Patrik Machač a propasíroval ho mezi betony. Konečnou podobu výsledku dal Tomáš Pitule, který touš zavezl do odkryté branky. Kladno tak vede v sérii už 3:0 na zápasy a zítra může postoupit do finále.

Ve Vsetíně tolik branek nepadlo. Po první třetině také svítil stav 0:0, ale hned z kraje druhé části uspěl při přečíslení tři na dva Roman Vlach. Jenže ani ne dvě minuty na to hosté dokázali srovnat.

Tentokrát to bylo přečíslení tří na jednoho a přesnou švihovkou se prosadil Jakub Illéš. Ve třetí třetině ani v prodloužení branka nepadla a podruhé v sérii se šlo na samostatné nájezdy.

V nich uspělo celkem pět střelců. Rozhodující nájezd proměnil střelou mezi betony Tomáš Havránek a Jihlava tak také vede v sérii už 3:0.

Semifinále Chance ligy:

Poruba - Kladno 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 24. Špaček (Hudeček, Teper) – 35. Hlava (Melka, S. Zacharčuk), 40. Melka (Filip, Hlava), 53. Machač (Hlava, Kubík), 59. Pitule (Machala).

Vsetín - Jihlava 1:2 s.n. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. R. Vlach (Kucharczyk) – 25. Illéš (T. Harkabus), rozh. náj. T. Havránek.