Aktualizováno 22.3. 2019 20:54
gratulace boj o extraligu

Kladno míří do baráže! Razítko postupu zařídil gólem sám Jágr

Jaromír Jágr

Kladenští Rytíři si zahrají baráž o extraligu. Semifinálovou sérii první ligy s Jihlavou vyhráli 4:1, když postup zkompletovali vítězstvím na ledě Dukly v poměru 4:2. Razítkem postupu byl gól Jaromíra Jágra. Do baráže míří Motor České Budějovice, který čtvrtou výhru série zařídil ve Vsetíně.

Dukla sice brzy vedla, ale vedení 1:0 delší dobu neudržela a i díky tomu se Kladno dostalo do pohody. Rytíři ještě v první třetině otočili skóre od té doby vedení nepustili.

Jihlava byla nejblíže srovnání hned na začátku třetí třetiny, když se po 22 sekundách prosadil Skořepa a domácí tým za stavu 2:3 bušil na Cikánkovu branku.

Kladno ale z ohromného náporu vybruslilo ve 47. minutě pečetil skóre šťastným zásahem Jaromír Jágr. Hosté už pak Jihlavu k ničemu nepustili a došli si pro čtvrtý a poslední bod v sérii po výhře 4:2 .