netradiční výcvik je to všeuměl

Khabib zápasit nemůže, ale se zbraní v ruce trénuje jako o život!

Khabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia

Ve světě UFC aktuálně patří za černou ovci, ale on si z toho nic nedělá a jede si ve starých kolejích. Khabib Nurmagomedov byl sice potrestán a nesmí téměř rok zápasit, ale stále tvrdě trénuje, aby se udržel ve formě. Do svého tréninkového plánu navíc vměstnal i poměrně neobvyklou věc - výcvik se zbraní!

Co se stalo loni ve Vegas po zápase Khabiba s Conorem McGregorem asi není nutné znovu popisovat. Výsledkem hromadné bitky byly nakonec tresty pro oba aktéry zápasu o titul šampiona lehké váhy, ze kterého se nakonec radoval Dagestánec.

 

Jenže radost z pásu mu překazil trest, který dostal nejprve od UFC a posléze i od Nevadské atletické komise. Copak peníze, těch mají chlapi z oktagonu více než dost, ale zákaz zápasení, to je pro ně k vzteku. Khabib nesmí do klece devět měsíců a navíc prohlásil, že se do ní stejně nevrátí, dokud nevyprší tresty jeho kamarádům Zubairovi a Abubakarovi, kteří byli také potrestáni. To by znamenalo, že Khabib by se vrátil až na podzim.

 

 

To však komplikuje plány také samotné UFC, protože jak její šéf Dana White prohlásil, chystají se přípravy na titulový zápas, ale není ideální, aby se muselo čekat tak dlouho.

 

"Nemůžeme na titulový zápas čekat tak dlouho. Pokud by Khabib dostál svých slov, budeme muset přijít na nějaké jiné řešení," uvedl White na tiskové konferenci.

 

Kdo alespoň trochu sleduje Khabibovi aktivity na sociálních sítích, tak moc dobře ví, že třicetiletý zápasník rozhodně nezahálí. Kromě cestování neustále tvrdě trénuje a to v podmínkách, které jsou na míle vzdálené luxusním fitcentrům a nejmodernějším technologiím.


Khabib hodně cestuje, trénuje a fotí se s velikány:

 

 

Nejnovější video pak ukazuje Khabiba při návštěvě Jordánu, kde se nejprve setkal s korunním princem Husseinem a pak si zajel do pouště trochu zařádit se zbraněmi.

 

 

Při pohledu na pobíhajícího Khabiba s pistolí v ruce běhá až mráz po zádech! Jeho schopnosti boje holýma rukama jsou známé celému světu, hlavně pak McGregorovi, ale jeho jistota při palbě do terčů je bezpochyby také dechberoucí.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:20 15:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:30

   The Boodles 2019

   16:30

   Element (390)

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 13:20 14:20

   Evropská liga 2019

   14:20

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:00

   Běhej lesy – Vysočina

   19:15

   Spartan race – Dolní Morava

Celý Program