Publikováno 30. 1. 2019
ufc postavil si hlavu

Khabib zareagoval na trest a teď trucuje! Za reakci to pěkně schytal

Khabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia

Nevadská atletická komise v úterý potrestala zápasníky Khabiba Nurmagomedova a Conora McGregora za jejich běsnění po galavečeru UFC 229. Právě tam se loni v říjnu utkali o titul šampiona lehké váhy. Zatímco horkokrevný Ir zůstal po verdiktu víceméně v klidu, Dagestánec trest ihned okomentoval a taky to pěkně schytal!

Tehdy to byl pořádný humbuk a řešil to celý svět. Khabib v oktagonu namlátil McGregorovi a pak místo oslav vyskočil z klece a namlátil ještě jeho trenérovi Dillonu Danisovi. Strhla se bitka, do které se zapojil i Conor a bylo po oslavách.


Oba se sice později omluvili, ale tresty je neminuly. McGregorovi napařili pokutu v přepočtu přes milion korun a půlroku zákaz zápasení, Khabib vyfasoval flastr ve výši přes 11 milionů korun a distanc o tři měsíce delší.
 

Peníze z nich asi nikdo moc neřeší, ale zákaz zápasení, to by mohl být zvlášť pro Khabiba celkem problém. V souvislosti s ním se totiž hovořilo o tom, že by svůj titulový pás mohl obhajovat s Tony Fergusonem, což by byl souboj, který by si fanoušci hodně přáli.

 

Jenže tvrdohlavý Dagestánec si postavil hlavu, ulehl na gauč a prohlásil, že když potrestali i jeho týmové kolegy Zubairu a bratrance Abubakara, zápasit nechce. A teď trucuje.

 

 
"Khabib se proti trestu neodvolá a nebude spolupracovat s propagací UFC. Naštval ho trest pro Zubairu a Abubakara a tak se nevrátí dříve, než vyprší tresty jim," prohlásil jeho manažer.

 

 

To tedy znamená, že by se v UFC nemohl představit dříve, než na podzim, protože jeho kolegové byli potrestáni právě na tak dlouhou dobu.
 


Aby toho nebylo málo, Khabib si neodpustil jízlivou poznámku, že za vším stojí politika. Na to hbitě zareagoval McGregorův trenér Danis, který mu stručně vzkázal, ať raději drží hubu.

mm TN.cz