analýza

Chabib vs. Poirier: Souboj mistra grapplingu proti pěstím z oceli!

Chabib vs. Dustin
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

Už jen několik dní zbývá do ostře sledovaného souboje o titul UFC v léhké váze. Neporažený šampion Chabib Nurmagomedov vyzve Dustina Poiriera, který je držitelem prozatimního pásu. Každý ze zápasníků jde do boje s odlišnou taktikou. Bude se rozhodovat na zemi, nebo fanoušci uvidí knockout?

Není žádným tajemstvím, že favoritem hlavního zápasu galavečera UFC 242 je Chabib. Na jeho výhru vypsali bookmakeři kurz 1:27 a na Dustina 3:41.

Jenže jak se říká, zápas je zápas a tam se může stát cokoliv, zde je pár věcí pro srovnání:

Výška a váha (dle oficiálních stránek UFC):

Khabib 178 cm a 70 kg

Dustin 175 cm a 70 kg

Styl boje

Chabib je opravdovým mistrem toho, jak dostat soupeře do situace, kdy ho svým tlakem donutí vzdát. Ostatně tak končí i většina jeho soubojů, včetně toho posledního s Conorem McGregorem.
 

"Jeho neúprosný, doslova až otravný styl wrestlingu dostane každého. Poirier může ale být silově hodně nebezpečný v prvních dvou kolech, když si Chabib nedá pozor," myslí si komentátor stanice Nova Sport Michal Petrgál.

Dustin pro změnu dominuje v postoji. Dokáže rozdávat obrovsky silné rány, které navíc chytře kombinuje tak, aby protivník nevěděl, jakou stranu si má krýt.

"Jdu do toho s tím, že se pokusím o něco, co se zatím nikomu nepovedlo, tedy přerušit Chabibův rekord. Za všechny outsidery z celého světa!" věří si před zápasem třicetiletý Američan.

A jak si oba borci v UFC vlastně doposud vedli? "Orel z Dagestánu" má statistiku poměrně jednoduchou - 27 zápasů a všechny vyhrál!

UFC 242 nabídne zápas o titul mezi Khabibem a Poirierem:

Americký "Diamant", jak se pro změnu přezdívá Poirierovi, se v UFC představil ve 22 zápasech a přemožitele našel jen ve čtyřech případech. Kontroverzní souboj svedl s Eddiem Alvarezem v roce 2017, který byl nakonec anulován.

Zápas mezi Poirierem a Alvarezem v rámci UFC 211 byl anulován:

Alvarez si totiž pomohl nedovoleným kolenem do hlavy, když byl Poirier v předklonu. O rok později se pak utkali znovu a Dustin nepřipustil žádné dohady a Alvarezovi slušně nabančil.


Jak nakonec očekávaný zápas v UFC mezi Khabibem a Poirierem dopadne můžete sledovat 7. září na stanici Nova Sport, nebo na VOYO.

Anketa

Kdo se bude radovat z titiulu pro šampiona?

Hlasovalo 2495 lidí.

Související témata:
mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program