ufc srovnání taktiky

Khabib vs. Ferguson: Expert detailně popsal, jak by bojovali!

Khabib proti Fergusonovi
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

Souboj s Conorem McGregorem je minulostí a neporaženého šampiona UFC v lehké váze Khabiba Nurmagomedova, by mohl eventuelně čekat další těžký oříšek. Fanoušci totiž volají po jeho střetnutí s Tonym Fergusonem a znovu se tak řeší, jak by jejich bitka dopadla. Takto to kdysi viděl MMA expert a bývalý zápasník Robin Black.

Odveta s McGregorem prý není pro Khabiba zajímavá, tvrdí jeho strýc Alex Nurmagomedov, ale co by si konečně přál je souboj s Fergusonem. Američan totiž drží sérii 11 výher v řadě.
 


 

Proč konečně? Protože tihle dva se měli v oktagonu střetnout už čtyřikrát, ale nikdy to nedopadlo. Naposledy tomu mělo být v loňském roce během galavečera UFC 209, ale protože se Khabib před vážěním snažil tak vehementně ubrat přebytečná kila, skončil nakonec v nemocnici.

Dojde tedy konečně na souboj, který by si všichni fanoušci MMA tolik přáli? To je zatím ve hvězdách, ale bývalý kanadský zápasník Robin Black už v loňském roce ve svém studiu udělal malý rozbor, jak by to vypadalo a srovnal rozdílné taktiky obou aktérů.

 

To, že Khabibova nejsilnější stánka je boj na zemi, není žádná novinka. Jenže Ferguson není amatér z ulice a chytit někoho do kličně umí také obstojně! Jak říká Robin, Tony je specialista na Brabo a d´Arce Choke (chvaty na zemi). Otázkou tedy zůstává, komu by se jako prvnímu podařilo dostat toho druhého na zem.

 

Zatímco "Eagle" z Dagestánu zpravidla využívá páku svých nohou, aby poslal protivníka na zem, Tony tohle dokáže za pomoci rukou. Oba chvaty jsou na obrázcích níže.

Khabibův chvat nohou, kterou pošle soupeře na zemTonyho chvat rukou, kterou nedá protivníkovi šanci

Paží se zaklíní soupeři za krk a ten už pak nemá jinou možnost, než padnout na zem. Tony je v tomhle totální zvíře, popisuje ve studiu nadšeně Black, který se kromě zápasení věnoval také muzice.

 

Dostateně podrobně se pak zaměřuje i na jejich schopnosti zápasení v postoji. Fergusona nazývá mistrem úderů loktem, kterými se dokáže setsakramentsky rychle ohánět a u Khabiba vyzdvihuje jeho umění soupeře totálně zmást. Nurmagomedov rozjede kombo a protivník neví, co dřív. Ale to už je pozdě, protože se ocitnou na zemi, kam Khabib svému soupeři vystaví jednosměrnou jízdenku bez možnosti cesty zpět.

 

V další kapitole neopomene upozornit na Tonyho schopnost zmást soupeře pohybem svých ramen. Těmi střídavě pohybuje ze strany na stranu a ten, kdo stojí proti němu pak nemá absolutně ponětí, jestli čekat ránu zprava, nebo zleva. V tomto ohledu mírně favorizuje právě rodáka z Michiganu, protože Khabib má sice rychlé ruce, ale kam směřuje svůj úder je podle Blacka často čitelné.

 

To však ale nemusí vůbec nic znamenat, protože jak se naposledy přesvědčil McGregor, když Khabib napřáhne a trefí, pak zhasnou světla! Přesně jako na videu níže.

 
Pokud si chcete pustit celý pořad, který rozhodně není dlouhý a za necelých 10 minut vám Robin podrobně poukáže na vše podstatné, rozhodně neváhejte. Celé studio naleznete níže.
 


Jestli k souboji mezi Khabibem a Fergusonem nakonec dojde, nebo ne, se svět UFC dozví určitě brzo. Prozatím můžete zahlasovat v anketě, jak by to dopadlo.

Anketa

Jak by dopadl souboj mezi Khabibem a Fergusonem?

Hlasovalo 771 lidí.

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program