Aktualizováno 21.2. 2019 19:19
ufc konečně promluvil

Khabibův sen: S legendou UFC chce bitku, která vstoupí do dějin!

Khabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia

Svým chováním po vítězném zápase s Conorem McGregorem si pěkně zavařil a poštval proti sobě hodně fanoušků. Khabib Nurmagomedov si pak vyslechl trest a urazil se. Teď však po delší době prozradil, s kým by se chtěl v UFC utkat, až mu trest vyprší.

Třicetiletý Rus sice vybojoval pás pro šampiona lehké váhy UFC, jenže jako hrdinu ho oslavovali v podstatě jen v jeho rodném Dagestánu. Hejtů na internetu bylo tolik, že by s nimi doma mohl vytapetovat snad všechny místnosti.

Když si pak vyslechl trest od UFC a Nevadské atletické komise, urazil se prohlásil, že když potrestali zákazem zápasení jeho i kamarády z týmu, nebude spolupracovat na propagaci nejprestižnější MMA organizace na světě.
 

Mezitím však trénoval, cestoval a čas od času poskytl rozhovor některým východním médiím. Své statusy na instagramu psal výhradně ve svém rodném jazyce, ale teď vydal zásadní prohlášení! 
 

V listopadu, kdy už jeho trest bude u konce, by se rád utkal s Georgem St-Pierrem.

 

"Udělejme to v listopadu. Po tomhle zápase můžeš klidně skončit. Vyrostl jsem na tvých soubojích, obdivuji tě a věřím, že jsi si toho sám všiml, když jsi byl na návštěvě v Moskvě. Bylo by pro mě ctí, kdybychom se spolu střetli v oktagonu a ukázali světu jeden z nejlepších zápasů historie. Utkejme se v lehké váze, nebo já klidně pár kilo shodím. Je to na tobě, jestli v lehké, nebo superlehké váze. Montreal, New York, Moskva, nebo Abu Dhábí. Pošli mi místo, kamaráde," napsal Nurmagomedov na instagramu, jaké by bylo jeho přání.

14

GALERIE: Legenda UFC z Kanady George St-Pierre

Zdroj: Profimedia

George St-Pierre

Hodnocení:

Pierrovaď odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, ale to bylo ještě před tiskovou konferencí, kterou svolal. Přes uznávaného MMA novináře Ariela Helwaniho vzkázal následující: "Viděl jsem, co Khabib napsal a opravdu si toho vážím. Bohužel tahle rozhodnutí nejsou závislá na nás. Já se budu vším zabývat zítra na tiskové konferenci," vzkázal.
 

 

O několik hodin později však charismatický a mezi fanoušky oblíbený Kanaďan skutečně oznámil, že jeho kariéra je u konce a na sociálních sítích sdílel emotivní status, ve kterém zdůvodnil své rozhodnutí a poděkoval všem za podporu.

 

 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Today, I am announcing my retirement from the Ultimate Fighting Championship and mixed martial arts competition. I intend to keep training and practicing martial arts for as long as I live, but now is the time that I chose to end my career as a professional MMA athlete. I’ve always planned to leave the sport on my own terms and timing. It takes a lot of discipline to become and stay champion. It also takes a lot of discipline to stop while still feeling that you’re in the best physical and mental shape of your life. I believe that the best way to pass the test of time is to remain ahead of it. Swipe the photos to read my official statement. Aujourd’hui, j’annonce ma retraite de l’Ultimate Fighting Championship et de la compétition en arts martiaux mixtes. J’ai l’intention de continuer à m’entraîner et à pratiquer les arts martiaux aussi longtemps que je vivrai, mais le moment est venu de mettre fin à ma carrière d’athlète professionnel en AMM. Il faut énormément de discipline pour devenir et rester champion. Il faut aussi énormément de discipline pour prendre la décision d’arrêter au moment où vous avez le sentiment d’être dans la meilleure forme physique et mentale de votre vie. J’ai toujours voulu quitter le sport au sommet, en santé et à mes conditions. Parcourez les photos pour lire mon annonce officielle complète.

Příspěvek sdílený Georges St-Pierre (@georgesstpierre),

Takto hlasovali fanoušci v anketě ještě před tím, než Gegorges St-Pierre oznámil konec kariéry:

Anketa

Přáli byste si souboj Khabiba s GSP?

Hlasovalo 1751 lidí.

mm TN.cz