UFC 223 New York

Khabib obral McGregora o vše: Vládnout bude neporažený král!

Khabib Nurmagomedov a Al Iaquinta
Zdroj: Profimedia
Khabib Nurmagomedov a Al Iaquinta
Téma:
UFC

Není to tak dlouho, co McGregor měl v UFC vše o čem snil. Předloni dokonce zlomil rekord a chvíli držel dva titulu najednou. Dnešním dnem však o hvězdném Irovi budeme mluvit pouze jako o bývalém šampionovi. Khabib Nurmagomedov přežil bláznivý týden a nakonec se utkal s Alem Iaquintou v newyorském Brooklynu. A i přesto, že fanoušci přišli o čtyři zápasy, kvalitě to neubralo. UFC 223 bylo, co se týče výkonů, nadprůměrné!

Na UFC 223 se bude ještě dlouho vzpomínat. Nejenom kvůli útoku McGregora na autobus zápasníků, ale naštěstí i díky skvělým výkonům zápasníků, kteří všechno bez obtíží přežili a mohli se ukázat v plné síle. Hned druhý zápas zvedal diváky ze sedaček, ať už v hale nebo doma u obrazovek. Zabit Magomedsharipov je další Dagestánec s chutí vzít UFC útokem, obdobně jako jeho krajan Khabib. V roli velkého favorita se utkal s Kylem Bochniakem a jednalo se o neuvěřitelnou bitvu. Zabit využíval výškové převahy a Kyle se do přestřelek pouštěl naprosto neohroženě. Svěšené ruce, provokativní výrazy, to vše měl outsider dnes v arzenálu a bitva poslední vteřiny byla zaslouženě ohodnocena bonusem večera. Zabit dokázal zatím ve třech UFC zápasech dostat vždy nějaký bonus, což je velmi unikátní.

 

 

Po dominantním výkonu Renata Moicana nad Calvinem Kattarem, kde jsme mohli vidět, jakou škodu dokáží napáchat kopy na nohu, se dostaly ke slovu nebo spíš k akci dámy. Rose Namajunas čekala první obhajoba titulu a to hned proti bývalé šampionce a do té doby nejdominantnější zápasnici ve slámové váze. Joanna celou dobu tvrdila, že listopadová výhra Rose byla pouze náhoda a dnes to chtěla všem dokázat. Odpustila si i její klasické slovní útoky, které měly za cíl nabourat Rosinu psychiku.

 

Diváci mohli sledovat skvělou ukázku postoje na světové úrovni. Rose předváděla neuvěřitelně ladný pohyb hlavy a celého svého těla, s čímž měla Joanna od začátku opět problémy. Bylo také hned vidět, že Rose rozdává opět tvrdší údery a ty nejednou s Polkou otřásly. První dvě kola šly jasně na konto současné šampionky a Joanna stále nemohla najít své obvyklé zápasnické tempo.

 

Až ve třetím kole se jí to podařilo a začala vysílat podstatně více přesnějších úderů a především také kopů, které zapříčinily viditelné škody na noze šampionky. I čtvrté kolo šlo ve prospěch Joanny a rozhodnout tak muselo kolo poslední, páté. V něm začala skvěle Rose, opět vytasila své tvrdé údery, čímž zopakovala svůj úvodní tlak a vše zpečetila porazem v posledních vteřinách. Titul tedy zůstal u Rose a Joanna si připsala druhou porážku v řadě a bude ji čekat dlouhá cesta, pokud bude chtít jít znovu o nejcennější pás.

 

A teď Khabib!

 

Poté přišel již „Khabib time“, jak se skvěle promuje neporažený Khabib Nurmagomedov. Rekord 25-0 nemá na této úrovni obdoby a narychlo sehnaná náhrada v podobě Ala Iaquinty se měla stát další snadným zeleným políčkem na jeho již tak úžasném rekordu. Al započal zápas v nízkém postavení, tak aby znepříjemnil vždy hrozící porazy, byl navíc vždy připraven vystřelit jednu z jeho známých pumelic. Toto byla jeho velká šance, ale ubránit se Khabibově porazu je skoro nemožné a po dvou minutách už byli oba zápasníci na zemi.

 

Zde si Khabib počínal jako obvykle a dominoval, jak jen to šlo. Al ale ukázal skvělou obranu a první kola nedopustil žádné rychlé ukončení a několikrát i vstal. Ve třetím a čtvrtém kole byla k vidění neobvyklá věc. Khabib zůstal po celý čas v postoji a sbíral body za přímé direkty. V pátem kole šel podobnou cestou, ale ukončil ho porazem. Nebylo pochyb o tom, kde je novým šampionem, nicméně Al si získal svým odvážným výkonem velkou řadu nových fanoušků a i když neodešel ze zápasu vítězně, hlavu může mít hrdě vztyčenou.

 

 

Khabib Nurmagomedov je tedy novým šampionem a hned si řekl o ideálního soupeře pro první obhajobu. Georges St. Pierre byl od jeho mladých let vždy vzorem a nyní by s ním velmi rád změřil síly. Pokud by jeho sen nevyšel je tu samozřejmě současný šampion Tony Ferguson a také rozbouřený Conor McGregor, tedy pokud jeho soud dopadne dobře. Souboj Nurmagomedov vs. McGregor by měl za sebou silný příběh, což znamená velké peníze.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   14:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   16:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

   11:00 12:30
   12:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   13:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   14:40

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   15:05

   Rychlá kola (1)

   15:25

   Czech rally 2020 (7)

Celý program